Kolekce Karla Zemana (8DVD)

Kolekce Karla Zemana (8DVD)


Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner

Kolekce legendárních filmů filmového mága Karla Zemana. Filmy: Baron Prášil, Cesta do pravěku, Čarodějův učeň, Na kometě, Pohádka o Honzíkovi a Mařence, Ukradená vzducholoď, Vynález zkázy, Filmový dobrodruh Karel Zeman. Celý popis

899
899 Kč Cena je uvedena včetně RP a DPH.
Již se neprodává

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 100002121441

Popis

Popis produktu

Česká republika

Režie: Karel Zeman

Formát obrazu: 16:9

Mélièsův nástupce a kouzelník filmového plátna, jak byl Karel Zeman často nazýván, patří mezi průkopníky trikových filmů a dodnes je jako jeden z mála českých režisérů uznávanou osobností světové kinematografie.

Cesta do pravěku (1950)
Legendární fantasticko-dobrodružný film, který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, flory a fauny. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti. Na malé pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství.

Vynález zkázy (1958)
Slavný film Karla Zemana na motivy románů Julese Vernea a s použitím výtvarných předloh původních verneovských ilustrátorů Riona a Benneta.
Zlotřilý dobrodruh Artigas, který zbohatl na krádežích podmořských pokladů, unesl profesora Rocha, objevitele účinné výbušniny, a hodlá jeho vynález zneužít k ovládnutí světa. Mladý profesorův asistent ing. Hart hodlá zlosynovi v jeho plánech zabránit za každou cenu. Pro lidstvo zachraňuje svobodu a pro sebe lásku půvabné profesorovy dcery Jany.

Baron Prášil (1961)
Miloš Kopecký jako legendární Baron Prášil.
Příběh zacíná v 18. století v malém městečku, které je neustále okupováno Turky, a kde hraje malá herečka společnost na zakázku pro ministra války a jeho přátele hru o fiktivních dobrodružstvích Barona Prášila. Běhěm představení však do sálu vstoupí starý voják tvrdící o sobě, že je pravým Baronem Prášilem. Tento Baron Prášil pak začne předváděnou hru uvádět na správnou míru.

Ukradená vzducholoď (1966)
Na motivy románu Julese Verna byl natočen snímek Ukradená vzducholoď, který vypráví příběh o pěti pražských klucích, kteří při slavné Jubilejní výstavě roku 1891 odlétnou z pražského výstaviště „řiditelnou“ vzducholodí podnikatele Findejse. Kluci přeletí celou Evropu a havarují na neznámém exotickém ostrově uprostřed oceánu.

Na kometě (1970)
Poslední z trikových hraných filmů Karla Zemana, které vizuálně vycházely ze starobylých rytin provázejících romány Julese Verna.
Příběh začíná na zapadlém místě kterési francouzské kolonie, které od zemského povrchu odloupla obrovská kometa a vyvrhla do vesmíru. Ale i tam pokračují malicherné spory, řevnivost i přípravy k povstání…

Čarodějův učeň (1977)
Celovečerní animovaný film s až hororovými prvky o sirotku Krabatovi, jehož ze služeb ďábelského černokněžníka vysvobodí čistá láska.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)
Inspirován klasickými českými pohádkami, vypráví Karel Zeman v klasickém trikovém filmu o malém rytíři, jenž se vypravil do světa mocných, aby posléze seznal, že není důležité dobrodružství u honosných dvorů, nýbrž přátelství prostých lidí.

Filmový dobrodruh Karel Zeman
Dokumentární film se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně filmových triků.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Formát DVD v balení Kolekce
Rok natočení Neuvedeno
Zvuk CZ 2.0
Titulky České pro neslyšící