10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Kojenecké oblečení

Kojenecké oblečení

Ve výbavě kojeneckého oblečení nesmí chybět praktické body, overaly, dupačky či polodupačky. Se správným výběrem vám pomůže tabulka velikostí kojeneckého oblečení.

Capáčky

  • Měkké botičky, které mají zahřívat nožičku miminka se jmenují capáčky. Jsou určeny nejmenším a neslouží k nácviku chůze. Vybrat můžete chlapecké i dívčí capáčky.

Dětské body

  • Body je pohodlná horní část oděvu se zapínáním mezi nožičkami. K dostání je body s krátkým rukávem nebo body s dlouhým rukávem. Důležitý je dostatečně velký výstřih pro snadné oblékání.

Dupačky

  • Pohodlné kalhoty dupačky mají zapínání na ramínkách a zahřívají i chodidla. Praktické je, pokud jsou doplněny o rozepínání pro snadné přebalení.

Polodupačky

  • Polodupačky jsou zakončeny v pase. Důležité je, aby byly zakončeny širokou gumou, aby se miminko při převalování z polodupaček nesvléklo. Guma musí být zároveň pohodlná, nesmí tlačit.

Overaly pro miminka

  • Overaly jsou s dlouhým rukávem a zahřívají i chodidla miminka. Nejoblíbenější overaly jsou propínací po celé délce, jejich obléknutí je velmi snadné. Některé jsou doplněny kapucí a můžete je vzít do kočárku bez oblékání bundy či kabátku.

Oblečení – soupravičky pro miminko

  • Kojenecké soupravy jsou setem ve stejném motivu. Set může obsahovat různé kusy oblečení doplněné ponožkami i čepičkou.

Potřebujete poradit s výběrem velikostí? Poradíme Vám v našem článku Jak vybrat velikost kojeneckého oblečení

.

Tabulka velikostí oblečení pro miminka

Velikost Výška, přibližný věk
50 do 50 cm, menší novorozenec
56 do 55 cm, novorozenec
62 57 – 62 cm, 1 až 2 měsíce
68 63 – 68 cm, 3 až 5 měsíců
74 69 – 74 cm, 6 až 9 měsíců
80 75 – 80 cm, okolo 1 roku