Kojenecké oblečení

Kojenecké oblečení

Ve výbavě kojeneckého oblečení nesmí chybět praktické body, overaly, dupačky či polodupačky. Se správným výběrem vám pomůže tabulka velikostí kojeneckého oblečení.

Capáčky

  • Měkké botičky, které mají zahřívat nožičku miminka se jmenují capáčky. Jsou určeny nejmenším a neslouží k nácviku chůze. Vybrat můžete chlapecké i dívčí capáčky.

Dětské body

  • Body je pohodlná horní část oděvu se zapínáním mezi nožičkami. K dostání je body s krátkým rukávem nebo body s dlouhým rukávem. Důležitý je dostatečně velký výstřih pro snadné oblékání.

Dupačky

  • Pohodlné kalhoty dupačky mají zapínání na ramínkách a zahřívají i chodidla. Praktické je, pokud jsou doplněny o rozepínání pro snadné přebalení.

Polodupačky

  • Polodupačky jsou zakončeny v pase. Důležité je, aby byly zakončeny širokou gumou, aby se miminko při převalování z polodupaček nesvléklo. Guma musí být zároveň pohodlná, nesmí tlačit.

Overaly pro miminka

  • Overaly jsou s dlouhým rukávem a zahřívají i chodidla miminka. Nejoblíbenější overaly jsou propínací po celé délce, jejich obléknutí je velmi snadné. Některé jsou doplněny kapucí a můžete je vzít do kočárku bez oblékání bundy či kabátku.

Oblečení – soupravičky pro miminko

  • Kojenecké soupravy jsou setem ve stejném motivu. Set může obsahovat různé kusy oblečení doplněné ponožkami i čepičkou.

Tabulka velikostí oblečení pro miminka

Velikost Výška, přibližný věk
50 do 50 cm, menší novorozenec
56 do 55 cm, novorozenec
62 57 – 62 cm, 1 až 2 měsíce
68 63 – 68 cm, 3 až 5 měsíců
74 69 – 74 cm, 6 až 9 měsíců
80 75 – 80 cm, okolo 1 roku