10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 24800195

MEDISTAR CZ Tekutý parafín (Paraffinum liquidum) 1000 ml

MEDISTAR CZ Tekutý parafín (Paraffinum liquidum) 1000 ml

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Medicinální parafínový olej (Ph. Eur 9.0.) s vyšší viskozitou a dobrými kluznými vlastnostmi. Olej je čirý, neutrální, bez vůně a chuti Neobsahuje žádné další přidané látky – stabilizátory, barviva, konzervanty ani jiné přidané oleje. Celý popis
174 Kč
174 Kč
Vrácení zdarma přes Zásilkovnu
S novou kartou za

18.7.2024 - 19.7.2024 na vaší adrese

Popis

Medicinální parafínový olej (Ph. Eur 9.0.) s vyšší viskozitou a dobrými kluznými vlastnostmi. Olej je čirý, neutrální, bez vůně a chuti Neobsahuje žádné další přidané látky – stabilizátory, barviva, konzervanty ani jiné přidané oleje.

Tento olej je oblíbenou kosmetickou surovinou. Nepodléhá oxidaci tak snadno jako jiné (rostlinné) oleje.

Kvůli své netečnosti (nereaguje s jinými látkami) se snadno zapracovává do receptur, a proto je také jednou z nejpoužívanějších základních složek kosmetických a farmaceutických přípravků (oleje, krémy, emulze, masti apod.).

Díky vyšší viskozitě se velmi často využívá v lázeňství, wellness, rehabilitaci, kosmetice apod. k přípravě parafínových zábalů – jako složka do parafínových lázní ve směsi s tuhým parafínem.

Přidáním parafínového oleje do směsi s tuhým parafínem lze částečně ovlivňovat teplotu tání (tuhnutí) parafínové směsi a její vlastnosti. Doporučené dávkování (poměr) parafínového oleje je cca 0,75 – 1,0 litru na 5 kg tuhého parafínu.

Právě pro svou vyšší viskozitu je tento olej vhodnější přísadou do parafínové lázně než tzv. “lehký” parafínový olej (Paraffinum per/liquidum). Přidání oleje má za následek nejen snížení bodu tání směsi, ale ztuhlý parafín je vláčnější, neláme se.

Nadměrné množství přidaného parafínové oleje může mít za následek, že tuhnoucí parafínová směs zůstane příliš rozbředlá (blátivá) a manipulace s ní pak bude problematická.

Olej má kromě výše uvedených použití prakticky nepřeberné možnosti aplikací v nejrůznějších technických, spotřebních a průmyslových odvětvích (stavebnictví, chemickém inženýrství, elektrotechnice, strojírenství, potravinářství, obalový průmysl, farmacii a medicína, atd.).