10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 6334137

BENAB® COSMONOVA S2000, 80x200

BENAB® COSMONOVA S2000, 80x200

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Matrace COSMONOVA S2000 je luxusní vysoká pružinová matrace s unikátní strukturou jádra matrace, které je tvořeno extra úzkými pružinami Micropocket od renomovaného německého výrobce Agro. Celý popis

Velikost matrace

15 602 Kč
Zboží od: Benab Trade
15 602 Kč
S novou kartou za

3.6.2024 - 5.6.2024 na vaší adrese

Popis

Pružiny jsou uloženy v taštičkách a díky vysokému počtu pružin (1200 ks/m2, v matrci o roměru 90 × 200 cm je približne 2000 pružin) dokonale reaguje na tvar lidského těla. Pružiny jsou rozděleny do 7 anatomických zón a vytváří měkčí a tužší zóny matrace. Pružinové jádro je z jedné strany (fialová) zakryto kokosovou deskou. Vysoká vrstva kokosu pod latexovou vrstvou umožňuje udržet vyšší tuhost matrace a zároveň vytváří dokonalou klimatizační vrstvu v matraci. Vrstva latexu mezi kokosovou deskou a studenou pěnou je vrtaná, aby bylo provzdušnění matrace ještě lepší a nedocházelo k nadbytečnému hromadění tepla během spánku. Vrchní plocha matrace je plochá, zónovaní je tvořeno pružinami o různé tuhosti v jádru matrace.S ohledem na celkvou konstrukci a výšku matrace je potřeba brát ohled na vyšší váhu matrace, než je u ostatních matrací, což se projeví především při manipulaci s matrací. Při rozměru matrace 180 × 200 cm může váha matrace dosahovat až 75 kg.Při výběru matrace vždy bereme v úvahu, že čím je naše hmotnost vyšší, tím více matraci zatížíme a tím více se matrace bude pod naší váhou tvarovat.

Pružiny MICROPOCKET: Pružinové jádro Micropocket je nejvyšší možnou variantou taštičkových pružin, ktaré lze na našem trhu nalézt. Jde o velmi úzké pružiny, které jsou uloženy v textilních pouzdrech a umožňují maximální možnou tvarovatelnost jádra matrace. Na 1m2 je použito 1200 pružin. Výrobcem těchto pružin je německá firma AGRO, která je předním výrobcem pružinových systému pro matrace v celé Evropě.Pružiny se vyrábí ve dvou tuhostních prvedeních, které jsou rozlišeny barvou textilních taštiček (bílé jsou měkčí a černé tužší). Díky tomu je možné matraci sestavit tak, aby co nejlépe reagovala na proporce lidského těla.

HR pěna (studená pěna): je moderní materiál, disponující výbornou elasticitou i při vyšší objemové hustotě. Díky otevřenější buněčné struktuře má HR pěna lepší prodyšnost (např. v porovnání s PUR pěnou), a díky tomu snáze vyrovnává teplotní rozdíly na lůžku. Vyrábí se podobnou technologií, ale za použití podstatně nižších teplot a z kvalitnějších surovin. Tímto dochází k utvoření otevřené struktury pórů pěny a mnohem lepší prodyšnosti. Další předností tohoto materiálu je také lepší tvarová přizpůsobivost, která je ovlivněna právě snažší cirkulací vzduchu v pórech pěny. Vysoká kvalita vstupních materiálů má na svědomí také tvarovou stálost a delší životnost materiálu.

LATEX: Přírodní latex je pěna, která se vyrábí z přírodního kaučuku, vyniká výbornou elasticitou a především schopností si tuto vlastnost udržet po dlouhá léta – latex se stal vzorem pro vývoj HR studených pěn. Prodyšnost latexové ložné plochy je zajištěna příčnými perforacemi, kterými neustále cirkuluje vzduch od povrchu k jádru a opačně. Ložní plocha je tak optimálně klimatizována a veškerá případná vlhkost či páry jsou odváděny z jádra matrace ven. Nad ostatními materiály latex vyniká dlouhou tvarovou stálostí i životností. Latexová pěna je vhodná také pro alergiky, protože latex vytváří přirozeně nepříznivé prostředí pro roztoče.

Potah CARBON PLUS 3D: je na dotyk velmi příjemný potah, vhodný pro lidi s citlivou pokožkou. Obsah uhlíkového vlákna v potahu zvyšuje antibakteriální účinost potahu a také odpuzuje roztoče. Potahová látka má certifikaci OEKO-TEX standard. Složení potahu je 1% uhlíkové vlákno, 29% viskózy, 70% polyester, potah je prošitý rounem polyesterového vlákna o objemu 300 g/m2. Součástí potahu je 3d mřížka po obvodu matrace, která usnadňuje proudění vzduchu  v jádru matrace. Potah je antibakteriální, antiroztočový, rozepínatelný a pratelný na 60°C.Matraci COSMONOVA S2000 je vhodné uložit na lamelový nebo laťový rošt včetně ručního polohování.Ekologické lepení: Spojení jednotlivých vrstev matrace je řešeno: 1. ekologickým lepidlem na bázi vody. Použité lepidlo splňuje přísné normy zdravotní nezávadnosti, neobsahuje žádné škodlivé látky a je bez zápachu. Narozdíl od rozpouštědlových lepidel se z tohoto odpařuje pouze voda. Nebo: 2. Nejnovší technologií HOTMELT – tavné lepidlo zdravotně nezávadné.