10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 6334091

BENAB® DELTA FLEX, 80x200

BENAB® DELTA FLEX, 80x200

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Matraci DELTA FLEX je velmi kvalitní sendvičová matrace ze studené pěny, která nadchne všechny milovními mírně tužšího lůžka. Matrace je oboustranná a z každé strany má jinou tuhost. Celý popis

Velikost matrace

8 378 Kč
Zboží od: Benab Trade
8 378 Kč
Doprava zdarma
S novou kartou za

14.12.2023 - 18.12.2023 na vaší adrese

Popis

Měkčí strana má střední tuhost a je vhodná pro uživatele všech věkových kategorií. Tužší strana je pod vrstvou HR pěny vyztužena kokosovou deskou a oblíbí si ji především muži. Nosnost matrace je vynikajících 140 kg. Střed jádra matrace tvoří PUR pěna, která zajišťuje nosnou funkci matrace. Osoby, které se více potí si tuto matraci také zamilují. Obě lehací plochy jsou tvořeny studenou HR pěnou, která má velice dobrou tvarovou stálost a především je prodyšná. To má za následek menší kumulaci tepla a omezuje pocení. Antidekubitní prořezy také napomáhají cirkulaci vzduchu během spánku. Tato profilace je vhodná také pro osoby dlouhodobě ležící nebo pro osoby, které tráví na lůžku více času. Odvodu vlhka také napomáhá potah Tencel, který velmi dobře absorbuje vlhko a následně jej odvětrává ven z matrace.Při výběru matrace vždy bereme v úvahu, že čím je naše hmotnost vyšší, tím více matraci zatížíme a tím více se matrace bude pod naší váhou tvarovat.

Pěna PUR (polyuretan):tvoří střední vrstvu matrace. Tato pěna vyniká především velmi dobrou tvarovou stálostí a je velmi univerzálně použitelná při výrobě matrací pro děti i dospělé. PUR pěna se vyrábí se „zpěněním“ speciální polyuretanové hmoty. Proces výroby PUR pěn prošel inovacemi, které zaručují zdravotní nezávadnost materiálu (PUR pěny jsou v současné době díky technologickému postupu kvalitnější než klasický molitan). Mezi výhody polyuretanové pěny patří nižší hmotnost a tedy i snazší manipulace s matrací, pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. PUR pěna se nehodí do vlhčího prostředí, protože oproti jiným materiálům má nižší vzdušnost. Pokud je matrace z PUR pěny umístěna na pevný podklad, zvyšuje se riziko napadení matrace plísněmi a snižuje se zároveň životnost matrace, z toho důvodu je doporučené užití na lamelový rošt, který umožňuje dobré provzdušňování matrace.  HR pěna (studená pěna): je moderní materiál, disponující výbornou elasticitou i při vyšší objemové hustotě. Díky otevřenější buněčné struktuře má HR pěna lepší prodyšnost (např. v porovnání s PUR pěnou), a díky tomu snáze vyrovnává teplotní rozdíly na lůžku. Vyrábí se podobnou technologií, ale za použití podstatně nižších teplot a z kvalitnějších surovin. Tímto dochází k utvoření otevřené struktury pórů pěny a mnohem lepší prodyšnosti. Další předností tohoto materiálu je také lepší tvarová přizpůsobivost, která je ovlivněna právě snažší cirkulací vzduchu v pórech pěny. Vysoká kvalita vstupních materiálů má na svědomí také tvarovou stálost a delší životnost materiálu. Potah TENCEL: je vyroben z vysoce kvalitní potahové látky Tencel, která je charakteristická vysokou absorbcí vlhka a rychlým vysycháním. Je velmi vhodná pro osoby, které se více potí. Látka je vyrobena z přírodních celulózových vláken Lyocell, které jsou velmi pevné a mají dlouhou životnost. Složení potahu je 38% Lyocell, 37% polyamid a 25% Polyester, je přirozeně protiroztočový a antibakteriální. Potah má certifikaci OEKO-TEX standard 100, je prošitý polyesterovým rounem o hmotnosti 300g/m2, je snímatelný a pratelný na 60°C.Matraci DELTA FLEX je vhodné uložit na lamelový nebo laťový rošt včetně ručního polohování.

Ekologické lepení: Spojení jednotlivých vrstev matrace je řešeno: 1. ekologickým lepidlem na bázi vody. Použité lepidlo splňuje přísné normy zdravotní nezávadnosti, neobsahuje žádné škodlivé látky a je bez zápachu. Narozdíl od rozpouštědlových lepidel se z tohoto odpařuje pouze voda. Nebo: 2. Nejnovší technologií HOTMELT – tavné lepidlo zdravotně nezávadné.