Zahradní obrubníky

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Zahradní obrubníky

Zahradní obrubníky slouží pro oddělení záhonů a okolní trávy nebo trávníků a chodníků. Dlouhou životností vynikají zejména betonové obrubníky, snadnou instalaci a možnost tvarování mají plastové obrubníky, ve kterých skryjete i kabeláž či zavlažovací hadici.

Záhonové obrubníky

Záhonové obrubníky oddělují upravenou plochu od travnaté plochy nebo od chodníku. Zabraňují prorůstání plevele. Mohou být betonové, plastové nebo v podobě ozdobné zahradní palisády. U palisády se nabízí i dřevěné zpracování.

Betonové obrubníky

Betonové zahradní obrubníky se umísťují u okrajů chodníků, jsou robustní, bytelné, pevné a s dlouhou životností. Oddělují chodník a travnatou plochu nebo záhony. Zpravidla se prodávají v šířce 80 mm nebo 50 mm a ve velikostech:

  • 1 000 × 100 × 200 mm
  • 1 000 × 100 × 250 mm

Trávníkové obrubníky betonové

Trávníkové obrubníky betonové jsou menší a nižší. Splývají s dlažbou chodníku a představují nenásilný přechod mezi chodníkem a trávníkem.

Plastové zahradní obrubníky

Plastové zahradní obrubníky se někdy nazývají neviditelné obrubníky. Jsou to v podstatě plastové lemy, které oddělí záhon od trávníků či chodníků. Zároveň slouží i pro skrytí kabeláže či vedení zavlažovacího systému.

Zatloukací plastové obrubníky

Plastové obrubníky zatloukací se umisťují k okrajům záhonků či chodníků. Zatloukají se gumovým kladivem po délce dílu. Výsledná výška obrubníku je asi 15 cm. V nabídce je v několika barvách, snadno se kombinují s mulčovací kůrou nebo barvou chodníku.

Palisádové obrubníky

Palisádové obrubníky mohou být betonové nebo plastové. Jsou ozdobným dekoračním prvkem v podobě sloupků či ploch. Snadno se instalují a mohou se tvarovat do různých obrazců. Usnadňují sečení ploch a zabraňují pohybu slimáků okolo záhonků. Také slouží pro zakrytí zavlažovacích hadic.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Zahradní obrubníky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Zahradní obrubníky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Zahradní obrubníky akce.