10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Oslavte Den otců – čím milované tatínky potěšit?

Den matek nebo Den dětí jsou svátky, které každoročně se samozřejmostí slaví většina z nás. Často však zapomínáme na méně zpopularizovaný Den otců – přitom i tátové si zaslouží pozornost rodiny a projevy lásky. Prozradíme vám proto, kdy se Den otců slaví a dáme také tipy na program i dárky, které každého tatínka potěší.

Kdy se slaví den otců? Každoročně třetí neděli v červnu

Den Otců má původ v Americe, roku 1910 jej založila Sonora Smart Doddová na počest svému tatínkovi vdovci, který vychoval 4 děti. Oficiální den otců slavený třetí neděli v červnu byl určen až roku 1966 americkým prezidentem Lyndonem Johnsonem. Jeho úkolem je připomenout důležitost otce v rodině, jeho vztahu s dětmi a pozice ve společnosti.
Oslavte Den otců – čím milované tatínky potěšit?

Určitě uděláte svému tátovi radost, pokud si na něj v jeho významný den vzpomenete a připravíte pro něj malé překvapení v podobě malého dárku nebo zážitku. V případě, že si nevíte rady, čím jej potěšit, nechte se inspirovat našimi tipy!


Oslavte Den otců – čím milované tatínky potěšit?

Obdarujte jej dárkem, který ocení

Zamyslete se nad tím, co by vašemu tátovi udělalo radost – inspirujte se jeho koníčky a pořiďte mu dárek na míru! Rád si pochutná na dobrém pivu, víně nebo uzeninách? Kupte mu kvalitní soudek piva z malého pivovaru, nebo archivní láhev vína a kvalitní klobásky od místního řezníka. Vychutnat si je můžete spolu a užít si tak společně strávený čas povídáním, sledováním sportovního zápasu nebo hraním deskových her

Pokud rád rybaří, propadl kutilství nebo zahradničení, pořiďte mu praktickou vychytávku do výbavy, která mu práci zpříjemní a usnadní! Co třeba zajímavé vláčení nástrahy na ryby, které společně vyzkoušíte u řeky, organizér na nářadí nebo vytrhávač plevele? V případě, že vyberete dárek dle jeho gusta, můžete si být jisti, že tátovi udělá velkou radost a bude jej opravdu využívat.


Vyrobte mu přáníčko, krabičku na doutníky nebo originální placatku 

Tátu vždy potěší přáníčko od dětí s kresbou a milým vzkazem nebo obrázek, který si zavěsí na zeď. Vezměte barevné papíry, nůžky, pastelky a fixy a pusťte se do tvoření! Jestliže si váš otec libuje v kouření doutníků, vyrobte mu originální krabičku z překližky, staré papírové krabičky, kterou oblepíte výstřižky z novin nebo fotografiemi – fantazii se meze nekladou!

Vhodným dárkem je také placatka vyrobená na míru s jeho oblíbeným motivem nebo monogramem, kterou si může brát s sebou na cesty – nezapomeňte ji naplnit kvalitní domácí pálenkou, oblíbenou whisky nebo rumem na zahřátí!

Oslavte Den otců – čím milované tatínky potěšit?

Oslavte Den otců – čím milované tatínky potěšit?

Miluje sladké? Upečte mu jeho oblíbený dort nebo dezert 

Potrpí si váš tatínek na sladké koláčky, ovocné dorty nebo rolády? Překvapte tátu na Den otců jeho oblíbeným zákuskem – nezáleží na tom, zda jej upečete doma, nebo koupíte v jeho oblíbené cukrárně! Přinést mu jej můžete do práce a překvapit ho tak o obědové pauze, nebo sladkost schovat na večerní návštěvu. Většina mužů miluje také kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaa, takže ani s bonboniérou nešlápnete vedle.


Vyrazte si společně do pivnice, na procházku nebo koncert 

Nemáte na tátu během roku dostatek času a vídáte se zřídka? V tom případě bude nejlepším dárkem společně strávený čas! Vyrazte si večer na pivo, naplánujte společnou procházku, výlet na ryby nebo pod stan a užívejte si jeden druhého. Na Den otců jej můžete překvapit vstupenkou do divadla, lístkem na koncert oblíbené kapely nebo poukazem na degustační menu v restauraci. Je jedno, kde a za jakých okolností společný čas strávíte, důležité je vzájemné porozumění a vyjádření úcty k jeho osobě za vše, co pro vás udělal!

Oslavte Den otců – čím milované tatínky potěšit?

Naplánujte si společný večer doma 

Pokud váš táta nerad vyráží do společnosti a spíše se drží v bezpečí domova, oslavte Den otců uspořádáním grilovací párty – připravte na grilu na zahradě či balkoně chutné steaky a zapijte je vychlazeným pivem. Večer si můžete zahrát šipky, karty nebo stolní fotbal a vychutnat si pohodový čas v blízkosti svých nejbližších.