DAFO ADAMOVA ŽEBRA 250g
40 Kč

Jemně ostrá kořenící směs s výrazným medovým aroma. Adamova žebra se hodí na všechny druhy mas, především na pečená žebírka, bůček či nakládání masa na gril. Výborná je do marinád nebo také na zeleninu.

DAFO ARGENTINA 250g
42 Kč

Směs koření vhodná na marinování, grilování a rožnění různých druhů masa. Argentina je vynikající např. na grilované koleno. Hodí se i na dušenou zeleninu či k dochucení brambor.

DAFO PAPRIKA MLETÁ SLADKÁ A180 250g
52 Kč

Vůně papriky bývá spíše potlačená a jemná. Některé typy se vyznačují karamelovou, ovocnou nebo uzenou příchutí, zatímco jiné lehce dráždí a pálí v nose. Chuť kolísá od nasládle uzené po vyzrálou a plnou nebo jemně palčivou s náznakem hořkosti.

DAFO RAJČATOVÉ FLOKY 100g
36 Kč

Sušená rajčata v podobě malých rajčatových floků se výborně hodí do omáček k těstovinám, na pizzu, pod maso, do polévek, pomazánek, gulášů nebo zapékaných brambor.

DAFO ČESNEK GRANULOVANÝ 250g
59 Kč

Granulovaný česnek je všestranným pomocníkem v kuchyni – využijete jej všude tam, kam se hodí i čerstvý česnek. Hodí se do pomazánek, omáček, polévek, luštěnin, karbanátků, salátů, pod maso a na topinky. Po smíchání se solí vytvoříte česnekovou sůl výbornou například na grilování.

DAFO KURKUMA MLETÁ 250g
38 Kč

Kurkuma, někdy též zvaná „indický šafrán", byla dlouhou dobu ceněna spíše jako rostlina barvířská. Dnes pro ni však najdeme široké využití také v kuchyni. Spojuje a slaďuje jiné druhy koření, s nimiž se mísí v mnoha kombinacích – je například součástí směsí kari či garam masala.

DAFO MEDVĚDÍ GRILL 250g
45 Kč

Směs koření určená k marinování, grilování, rožnění a pečení všech druhů masa a zeleniny.

DAFO PEPŘ ČTYŘBAREVNÝ CELÝ 250g
127 Kč

Pepř je univerzální koření a hodí se téměř ke všemu – ke všem druhům mas, zelenině nebo přílohám. Drceným pepřem se obalují plátky masa určené ke grilování. Drcený uvolňuje také lépe vůni a chuť do marinád.

DAFO ČERVENÁ ŘEPA MLETÁ 250g
50 Kč

Červená řepa se hodí do polévek, omáček, pod maso a pro svou barvu se používá také jako přírodní barvivo.

DAFO FENYKL CELÝ 200g
33 Kč

Fenykl má teplou, anýzovou vůni, chutná svěže, lehce nasládle a po lékořici.

DAFO CIBULE SMAŽENÁ 100g
23 Kč

Smažená cibulka zlatavé barvy má širokou škálu využití – do šťouchaných brambor, čočky, hrachové kaše, hamburgerů, míchaných vajíček, plněných bramborových knedlíků, domácího chleba, halušek, sekané, na chlebíčky, hot dogy, ke smaženému a pečenému masu či k posypání čínských nudlí.

DAFO AZTÉCKÝ POKLAD 250g
48 Kč

Jemně pikantní směs. Aztécký poklad se výborně hodí na okořenění mletých mas, klobás, steaků a naložení masa na rožnění.

DAFO PEPŘ ČERNÝ MLETÝ 250g
48 Kč

Pepř je celosvětově nejpoužívanějším kořením. Chuť i vůně černého pepře je aromatická a ostře palčivá.

DAFO BEJBY GRIL 250g
41 Kč

Směs vhodná na všechny druhy rožněných a grilovaných pokrmů. Bejby gril nám také výborně dochutí fritované přílohy.

DAFO MLETÁ MASA 250g
38 Kč

Směs koření k dochucení mletých mas, sekané a zeleninových karbanátků.

DAFO KMÍN CELÝ 250g
30 Kč

Kmín je znám svou pronikavou vůní, jež je stejně jako chuť teplá, nahořkle sladká a ostře kořenná, s příchutí sušené pomerančové kůry a slabým nádechem anýzu.

DAFO SOJOVÁ OMÁČKA 1l
57 Kč

Sojová omáčka se hodí při přípravě omáček, dušených mas a zeleninových salátů. Uplatnění najde především v asijských kuchyních.

DAFO WORCESTROVÁ OMÁČKA 1l
57 Kč

Worcestrová omáčka se používá k dochucování dušeného masa, ryb, bifteků a roštěnek, majonéz nebo salátů.

DAFO MEDVĚDÍ ČESNEK 50g
50 Kč

Medvědí česnek je evropská, planě rostoucí bylina. Používáme ho podobně jako česnek a nebo pažitku. Podporuje trávení a chuť k jídlu. Často se používá jako léčivá bylina.

DAFO PAPRIKA MLETÁ UZENÁ 250g
45 Kč

Vůně papriky bývá spíše potlačená a jemná. Některé typy se vyznačují karamelovou, ovocnou nebo uzenou příchutí, zatímco jiné lehce dráždí a pálí v nose. Chuť kolísá od nasládle uzené po vyzrálou a plnou nebo jemně palčivou s náznakem hořkosti.

DAFO GRILOVANÁ ZELENINA 250g
48 Kč

Směs určená pro přípravu všech druhů grilované zeleniny, zeleninových pokrmů nebo směsí masa a zeleniny. Koření se výborně hodí také k přípravě grilovaných masových specialit.

DAFO SKOŘICE MLETÁ 250g
43 Kč

Chuť skořice je nasládlá, teplá, s náznakem hřebíčku a citrusu, aroma je jemně sladké, dřevité, přesto však intenzivní.

DAFO DRÁKULOVA SMRT BEZ GLUTAMANU 250g
46 Kč

Velmi ostrá směs koření. Může se použít k dochucení omáček, mas, gulášů, pokrmů a všude tam, kde chceme dosáhnout pálivé chuti.

DAFO MAJORÁNKA 50g
20 Kč

Majoránka je všeobecně velmi oblíbené koření, protože takřka neztrácí své aroma a proto je sušená téměř stejně aromatická jako čerstvá.

DAFO SMĚS NA RYBY 250g
48 Kč

Směs koření na všechny druhy ryb. Vhodná na grilování i marinády. Skvěle dochutí i rybí polévky a omáčky.

DAFO ANDĚLSKÁ KŘÍDLA 250g
42 Kč

Směs koření pro grilované či pečené kuře. Andělská křídla nám při pečení či grilování vytvoří krásně křupavou zlatou kůrku.

DAFO CURRY MLETÉ 250g

DAFO CURRY MLETÉ 250g

Hodnocení: 5
36 Kč

Co by směs může mít mnoho různých obměn a variací od jemných až po ostřejší. Curry mleté někdy též zvané „kari" či „karí", je jak směsí koření, tak názvem pokrmu typického pro Indii.

DAFO CITRONOVÁ KŮRA MLETÁ 100g
38 Kč

Citrónová kůra dodá chuť a vůni nápojům, pečivu, dezertům, pomazánkám i pokrmům z ryb.

Využití v kuchyni: → Čaje, likéry, svařené víno, čínské pokrmy, pečivo, koláče, koření na ryby, pomazánky.

Koření, s nimiž se citrónová kůra výborně kombinuje: → Hřebíček, skořice, vanilka.

DAFO ČUBRICA ZELENÁ 200g
41 Kč

Tradiční kořenící směs balkánské kuchyně vhodná k dochucení mletého masa, zapékané zeleniny a různých mas. Vhodná také na luštěniny, do slaného tvarohu a pomazánek.

DAFO NA PIZZU 100g
36 Kč

Směs koření vhodná nejen na pizzu nebo pod maso, ale také do omáček na těstoviny či rýži.

DAFO PAPRIKOVÉ FLOKY MIX 100g
40 Kč

Sušené paprikové floky se hodí pod maso, do gulášů, polévek, těstovin, salátů, pomazánek a zapečených brambor.

DAFO KMÍN DRCENÝ 250g
34 Kč

Kmín je znám svou pronikavou vůní, jež je stejně jako chuť teplá, nahořkle sladká a ostře kořenná, s příchutí sušené pomerančové kůry a slabým nádechem anýzu.

DAFO PÍSKAVICE - ŘECKÉ SENO CELÉ 250g
34 Kč

Plody pískavice chutnají po celeru či libečku, chuť je lehce hořká, textura moučnatá. Pražená semena chutnají hořkosladce, s nádechem javorového sirupu.

DAFO NOVÉ KOŘENÍ CELÉ 100g
30 Kč

Nové koření, známé také jako „pimentovník“, voní teple po hřebíčku, skořici a muškátu, chuť má ostře peprnou, kořenně palčivou a mírně nasládlou.

DAFO PAŽITKA 40g
25 Kč

Sušená pažitka se hodí do domácích knedlíků, tvarohových pomazánek, polévek, omáček, vaječných jídel, bylinkového másla, bramborové kaše, rýže či jen jako ozdoba na chlebíčky.

DAFO PETRŽELOVÁ NAŤ 50g
19 Kč

Sušená nať oblíbené kořenové zeleniny se hodí pro přípravu polévek, smetanových a houbových omáček, bylinkového másla, pomazánek, salátů, houskových knedlíků, sekané, k sýrům nebo do vaječných pokrmů.

DAFO BOBKOVÝ LIST CELÝ 20g
19 Kč

Sušený list vavřínu vznešeného se používá zejména jako koření. Bobkový list celý má aroma silně kořenné a mírně trpké.