Nakladatelství Kazda Peter Berg: Biozahradničení. Základní kurz
318 Kč

V této knize nás krok za krokem za pomoci mnoha ilustračních obrázků uvádí do základů biozahradničení. Čtenář může nahlédnout přes rameno zkušenému odborníkovi a snadno se přiučit, jak na své vlastní zahrádce udržitelným způsobem zahradničit a pěstovat si zdravé ovoce a zeleninu.

Nakladatelství Kazda Smarticular: Jedlá soda - prostředek téměř na vše
263 Kč

Prostředek téměř na vše: více než 250 způsobů využití tohoto ekologického zázraku v domácnosti, kuchyni, koupelně a na zahradě. Jedlá soda – ačkoliv tento nenápadný bílý prášek koupíte téměř v každém supermarketu, jeho podivuhodné schopnosti zná jen málokdo.

Nakladatelství Kazda Peter Wohlleben: VÝPRAVNÁ VERZE -Tajný život stromů
599 Kč

Procházka lesem s jedinečnými fotografiemi a poutavými příběhy. Vyznání lásky k lesu – výpravná obrazová publikace, která přímo vyzývá k tomu, abychom se ponořili do hlubin lesů. V plném znění původního vydání. Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku.

Nakladatelství Kazda Smarticular: Zkuste to doma sami - kuchyně
263 Kč

Zkuste to doma sami – kuchyně Zapomeňte na nezdravé nebo drahé výrobky ze supermarketu, lepší alternativu si totiž může každý připravit snadno doma! 137 z našich nejlepších receptů a nápadů do kuchyně vám ukáže, jak je to snadné. Proto se vyplatí připravovat mnohé produkty doma a nekupovat je.

Nakladatelství Kazda Smarticular: Zkuste to doma sami - zahrada a balkon
263 Kč

Květinová louka plná včel místo trávníku, zelenina místo okrasných rostlin, léčivé byliny místo plevelu, půdokryvné rostliny, které se dají jíst, místo kamenitých ploch – existuje mnoho možností, jak zahradničit přírodněji, zdravěji a zároveň snadněji.

Nakladatelství Kazda S. Ernsten, Ch. Henkel: Kdopak to tu běžel?
223 Kč

Nádherná knížka o stopách zvířat ve sněhu pro děti od čtyř let. Komu patří tyhle stopy ve sněhu? Kdopak tady běžel, skákal nebo cupital čerstvě napadlým sněhem? Měl malé tlapičky, nebo pořádně velké pracky? Jsou stopy kulaté, nebo podlouhlé? Jdou rovně jednou za druhou, nebo kličkují sem a tam?

Nakladatelství Kazda Peter Wohlleben: Víš, kde jsou děti stromů?
199 Kč

Kdepak asi bydlí děti stromů? To by Píťa, malý veverčák, tak rád věděl. A proč se lidé nemusejí bát vlků? Hajný Petr vezme Píťu na dobrodružné putování lesem. Na cestě přespí pod širým nebem, pozorují, jak se kácí jehličnaté stromy, a skutečně potkají jednoho vlka!

Nakladatelství Kazda J. Poschadel, T. Pahlke: Kdopak se tu chechtá?
215 Kč

Když se potkají dvě spřátelené kočky, otírají se o sebe čumáčky, hlavou i celým tělem a přitom tiše předou. Rozzuření samci mrože se vztyčí, navzájem si ukazují svoje dlouhé ostré kly a nahlas řvou. A bezbranné lvíče skučí a žalostně naříká, když se něčeho bojí.

Nakladatelství Kazda J. Worroll, P. Houghton: Hry z lesní škol(k)y
263 Kč

V této příručce naleznete některé z nejoblíbenějších aktivit, které Peter Houghton a Jane Worroll provádějí ve vlastní lesní škole, a zároveň nasajete filozofii lesní pedagogiky založené na budování sebevědomí a sociálních dovedností prostřednictvím pobytu v přírodě.

Nakladatelství Kazda J. Worroll, P. Houghton: Lesní škol(k)a karty
279 Kč

Ať už jste rodiče, děti, vychovatelé, učitelé, nebo průvodci v lesní školce či škole, s tímto balíčkem karet s popisem aktivit pod širým nebem si užijete zábavu na 48 způsobů: hry, rukodělné činnosti a dovednostní úkoly, při nichž se nasmějete i mnohé naučíte.

Nakladatelství Kazda Massimo Vacchetta: Srdce pro ježky
295 Kč

Lisina očka jsou živá a tmavá, tělo štíhlé a čumáček pěkně zašpičatělý. Když ji našli, sotva lapala po dechu, pravděpodobně byla omráčená od auta. Jedině Massimo, který pro ježky založil záchrannou stanici v oblasti Langhe, ji může zachránit.

Nakladatelství Kazda Michael Büker: Co drží Měsíc na obloze?
263 Kč

Poslechněte si recenzi vysílanou na Českém rozhlasu Sever:  planetarium-sever-2020–11–07-co_drzi_mesic_na_obloze

Proč mění Měsíc svoji podobu? Je na Měsíci teplo, nebo zima? Jak se dostal první člověk na Měsíc? Jak vypadá odvrácená strana Měsíce? Jak je cítit Měsíc? Jak vzniká příliv a odliv?

Nakladatelství Kazda S. Budeová, R. Schmitzová: Včelaření pro děti
238 Kč

Život včel

Včely nežijí osamoceně, nýbrž ve velmi dobře organizovaném společenství. V první části knížky se seznámíte s obyvateli včelího úlu: s dělnicemi, trubci a také s matkou. Včelaření

Včelař se stará o své včelstvo a dobře ví, jak včely žijí.

Nakladatelství Kazda S. Ernsten, T. Pahlke: Copak ze mě bude?
215 Kč

Ve světě zvířat, rostlin a hub se odehrává celá řada zázraků:

z nenápadného semínka vyroste košatý strom z maličkého vajíčka pod vodou se vyklube překrásně zbarvená vážka z tenkých bílých vláken se vyvine houba s jasně červeným kloboukem s bílými puntíky

V přírodě dochází k mnoha naprosto fascin…

Nakladatelství Kazda S. Ernsten, T. Pahlke: Musí si lvi stříhat hřívu?
215 Kč

Se zvířaty toho máme hodně společného, ale v ledasčem se od nás liší. V této knížce se kromě jiného dozvíte:

k čemu všemu má slon uši které zvíře má nejvíc nohou jestli je krtek opravdu slepý

Seznamte se s jedinečnými zvířaty, poznejte jejich zvláštnosti a objevujte krásu kolem nás.

Nakladatelství Kazda Smarticular: Jedlé město - Vyjděte do ulic!
263 Kč

Jedlé město. Vyjděte do ulic! Jsou města pouze betonovou pouští zahlcenou výfukovými plyny a se psími výkaly na každém rohu? Ani náhodou! Stranou od nákupních center a hlavních tříd je možné v každém městě objevit překvapivě zdravé poklady rostlinné říše. Stačí jen najít odvahu a začít hledat.

Nakladatelství Kazda Smarticular: Ocet - univerzální domácí prostředek
263 Kč

Ocet je snad nejpodceňovanější domácí přírodní prostředek – mnoha konvenčních produktů používaných v kuchyni, koupelně a vůbec v celé domácnosti se můžete klidně ihned zbavit, pokud začnete používat ocet. Díky svým prospěšným účinkům nesmí ocet chybět v žádné přírodní domácí lékárničce.

Nakladatelství Kazda Smarticular: Skúste to doma sami – kuchyňa
263 Kč

Zabudnite na drahé a nezdravé produkty zo supermarketu. Omnoho lepšou alternatívou je pripraviť si mnohé z nich u seba doma! Stotridsaťsedem našich nejlepších receptov a nápadov vám ukáže, aké je to všetko jednoduché. Prestaňte nakupovať a pustite sa radšej do vlastnoručnej výroby.