Představujeme Windows 11

Windows 11 vás přiblíží tomu, co máte rádi.

Přepracované Windows 11 představují jedno přirozené místo ke spojování, zkoumání, vytváření a dosahování výsledků.

Všechno, co potřebujete pro budoucnost

S novými Windows 11 se můžete věnovat svým zálibám a maximalizovat produktivitu. Obsahuje nástroje, které vám pomohou s multitaskingem, přemýšlením, tvořením a propojováním – vše je navrženo s ohledem na jednoduchost a intuitivnost.

Buďte ve spojení s tím, na čem vám záleží

Ať vás baví cokoliv, pomůžeme vám dosáhnout vašeho cíle. Windows 11 obsahují nové způsoby propojení s vašimi oblíbenými lidmi, novinkami, hrami a obsahem.

Podpořte svou kreativitu

Věnujte se svým zálibám s inovovanými a zjednodušujícími funkcemi, navrženými k tomu, aby vám poskytli inspiraci k další tvorbě.

Maximalizujte svou produktivitu

Vydejte se na cestu od „úkolů“ k „cílům“ s nástroji jako Asistent přichytávání a Skupiny plochy vytvořenými na podporu snadného multitaskingu.

Vyberte si prohlížeč, který vás upřednostní

Ať už chcete pracovat, bavit se nebo zůstat ve spojení s těmi, které máte rádi, tento prohlížeč si můžete přizpůsobit svým potřebám.

Často kladené otázky

Čím se liší Windows 10 a Nový Windows?

Systém Nový Windows se od Windows 10 neliší výkonem ani zabezpečením, ale nabízí svěží přepracovaný vzhled. Kromě toho přináší nové nástroje, zvuky a aplikace. Každý detail je dovedený k dokonalosti. Výsledkem je osvěžující prostředí vašeho počítače.

Můžu si koupit počítač s předinstalovaným systémem Nový Windows?

Počítače, na kterých bude předem instalovaný systém Nový Windows, budou dostupné v průběhu letošního roku.

Kolik stojí počítač se systémem Nový Windows?

Je to různé. Mnoho různých výrobců bude nabízet celou řadu zařízení se systémem Nový Windows. Cenově se budou lišit.

Kde si můžu koupit počítač se systémem Nový Windows?

Počítače s předinstalovaným systémem Nový Windows budou ještě letos dostupné u řady vybraných prodejců. Podrobnosti včas sdělíme.

Bude moje příslušenství fungovat se systémem Nový Windows?

Pokud vám příslušenství fungovalo se systémem Windows 10 a splňuje požadavky systému Nový Windows, mělo by s ním fungovat. Když chcete mít jistotu, informujte se u výrobce příslušenství.

Chci si koupit počítač. Budu si moct později nainstalovat Nový Windows?

Většinu počítačů s Windows 10, které se v současnosti prodávají, bude možné upgradovat na Nový Windows. Počítač se dá upgradovat na Nový Windows, pokud splňuje minimální hardwarové specifikace. Některé funkce vyžadují konkrétní hardware. Plán zavádění upgradu se ještě dokončuje, ale měl by začít na konci roku 2021 a pokračovat do roku 2022. Konkrétní načasování se bude u různých zařízení lišit.

Jak poznám, jestli nový počítač s Windows 10 PC splňuje tyto minimální požadavky?

Dá se to zjistit několika způsoby. Pokud se chystáte koupit si nový počítač, hledejte v popisu informaci o bezplatném upgradu na Nový Windows. Můžete si to ověřit také u prodejce.

Kdy si budu moct zařízení s Windows 10 upgradovat na Nový Windows?

Pokud máte počítač s nejaktuálnější verzí Windows 10, který splňuje minimální hardwarové specifikace, bude možné ho upgradovat na Nový Windows. Plán zavádění upgradu se ještě dokončuje, ale pro většinu zařízení, která se momentálně používají, by měl být upgrade připravený na začátku roku 2022. Ne všechny počítače s Windows 10, které půjdou upgradovat na Nový Windows, dostanou tuto možnost současně. Chcete-li zjistit, jestli váš počítač splňuje podmínky pro upgrade, stáhněte si aplikaci PC Health Check. Až začne být dostupný upgrade, můžete přejít do nabídky Nastavení/Aktualizace systému Windows a podívat se, jestli už je k dispozici pro vaše zařízení.

Jaké jsou minimální hardwarové požadavky systému Nový Windows?

Minimální požadavky na hardware jsou uvedené na stránce specifikace Windows 11.

Jak poznám, jestli můj současný počítač s Windows 10 splňuje hardwarové požadavky systému Nový Windows?

Chcete-li zjistit, jestli váš současný počítač splňuje minimální požadavky, můžete si stáhnout aplikaci PC Health Check.

Co když můj počítač minimální hardwarové specifikace nesplňuje? Můžu zůstat u Windows 10?

Ano. Windows 10 je stále skvělá verze Windows. Zavázali jsme se podporovat Windows 10 až do 14. října 2025.

Jak se dozvím, že je dostupný upgrade pro můj počítač s Windows 10?

Upgrade na Nový Windows začne být dostupný na konci roku 2021 a potom v roce 2022. Mezitím budeme v zákulisí testovat a ověřovat fungování na konkrétních počítačích. Služba Windows Update vás upozorní, jestli váš počítač splňuje podmínky pro upgrade a kdy bude upgrade možný. Můžete si to zkontrolovat v nabídce Nastavení/Aktualizace systému Windows.

Kolik bude stát upgrade Windows 10 na Nový Windows?

Je zadarmo. Upgradovat ale bude možné jenom počítače s nejaktuálnější verzí Windows 10, které splňují minimální hardwarové specifikace. V nabídce Nastavení/Aktualizace systému Windows si můžete zkontrolovat, jestli máte systém Windows 10 aktuální.

Čím se liší upgrade od aktualizace?

Aktualizace může zahrnovat opravy chyb a vylepšení zabezpečení a také nové funkce v dané verzi Windows. Aktualizace se vydávají v průběhu celého roku. Upgrade znamená změnu verze, třeba když přejdete ze systému Windows 10 na Nový Windows. Další případ je změna edice Windows Home na Windows Pro.

Jak dlouho bude bezplatný upgrade dostupný?

U systémů splňujících podmínky není nabídka upgradu omezená konkrétním datem. Společnost Microsoft si však vyhrazuje právo ve vhodném okamžiku tuto bezplatnou nabídku ukončit. Datum ukončení nastane nejdřív jeden rok potom, co nabídka začne být všeobecně dostupná.

Můžu dál používat Windows 10?

Ano. Nemusíte upgradovat na Nový Windows. Systém Windows 10 budeme podporovat do 14. října 2025.

Zabere mi Nový Windows víc místa v počítači než Windows 10?

Ne. Nový Windows a Windows 10 vyžadují přibližně stejné místo na disku. Víc místa je ale potřeba během upgradu. Systém Windows toto přídavné místo na disku vyčistí asi deset dní po dokončení upgradu.

Je Nový Windows náhrada Windows 10?

Nový Windows je nejnovější verze systému Windows. Systém Windows 10 ale budeme dál podporovat až do října 2025.

Co se po upgradu na Nový Windows stane s mými soubory?

Všechny vaše soubory a data se standardně přenesou. Doporučujeme si přesto soubory před instalací zálohovat. Další informace o zálohování složek počítače na OneDrive najdete na této stránce.

Když se mi po upgradu nebude Nový Windows líbit, můžu se vrátit na Windows 10?

Ano. Když si nainstalujete upgrade na Nový Windows, během deseti dnů se můžete vrátit na Windows 10 a nechat si přenesené soubory a data. Když se budete chtít na Windows 10 vrátit po deseti dnech, budete si muset data zálohovat a provést „čistou instalaci“.

Jak dlouho trvá instalace systému Nový Windows?

Stažení a instalace systému Nový Windows by neměla trvat déle než obvyklá aktualizace funkcí Windows 10. Během stahování můžete počítač dál používat. Potom budete mít možnost si instalaci naplánovat na určitou dobu, kdy nebudete počítač potřebovat.

Můžu si počítač s Windows 10 upgradovat na Nový Windows, když používám režim S?

Pokud váš počítač splňuje minimální hardwarové specifikace, je možné upgradovat edici Windows 10 Home v režimu S na edici Nový Windows Home v režimu S. Pokud na počítači s Windows 10 používáte edici Pro v režimu S, bude nutné přepnout režim S, abyste mohli upgradovat na Nový Windows Pro. Nová edice Windows Pro není v režimu S dostupná.

Je možné používat Nový Windows na hodně starém počítači?

Pomocí aplikace PC Health Check můžete zjistit, jestli vaše zařízení splňuje podmínky pro upgrade na Nový Windows. Na Nový Windows bude možné upgradovat mnoho počítačů mladších než čtyři roky. Musí mít nejaktuálnější verzi Windows 10 a splňovat minimální hardwarové požadavky.