Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 10772219

Botanic Maca kořen 100g

Botanic Maca kořen 100g

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Kořeny Macy jsou to jediné spolu s lamím masem, co dávalo obyvatelům vysokohorských oblastí potřebné látky k přežití. Celý popis
179 Kč
Prodává Botanic
Prodej zastřešuje MALL.CZ včetně případné reklamace či vrácení zboží.
Partner odesílá zboží v samostatné zásilce.
Partner určuje způsoby a ceny doručení.
179 Kč
Poslední kus
S novou kartou za

9.8.2022 - 10.8.2022 na vaší adrese
Možnosti doručení

Popis

SLOŽENÍ LEPIDIUM MEYENII

Jak už bylo řečeno, nejvíce účinných látek je právě v kořeni. Za podstatné můžeme považovat především vitamíny A, B1, B2, B6, C a E. Dále také stopové prvky a minerály – fosfor, měď, draslík, vápník, železo, zinek a další. Jedny z nejpodstatnějších látek jsou však aminokyseliny, přesněji se jedná o tak zvané esenciální aminokyseliny. Naše tělo si dokáže mnoho látek vyrobit samo, nikoli však tyto aminokyseliny. Proto se spoléhá, že je budeme přijímat v potravě. Další důležité látky jsou například přírodní steroly, saponiny, mastné kyseliny a jiné. Jaký to má vše účinek?

ÚČINKY A MACA PERUÁNSKÁ

Vlivem komplexního zastoupení látek, můžeme i účinky považovat za komplexní. Existuje pro to však lepší výraz – adaptogen. Je dobře známo, že Maca dodává ztracenou energii a vitalitu. Dokáže stimulovat náš imunitní systém, posilovat obranyschopnost a vlivem antioxidantů i bojovat s volnými radikály. Zároveň přírodní saponiny účinkují na hormonální skladbu, což ocení mnoho s nás. V poslední době je Maca zkoumána kvůli různým účinkům, které se nám snad brzy odhalí.

VEDLEJŠÍ ÚČINKY LEPIDIA

Dodržování stanovené denní dávky není spojováno s žádnými vedlejšími účinky. Jediné skupiny, které by měly užívání konzultovat s lékařem, jsou těhotné a kojící ženy.

JAK MACU DÁVKOVAT?

Maca prášek z kořene má jasnou denní dávku, která je určena hodnotou 2–4 gramů 2× denně. Jako u ostatních výrobků je však lepší začít nejdříve s nižšími dávkami, které se postupem času navýší.

SPRÁVNÉ UŽÍVÁNÍ MACI

Prášek lze bez problémů rozmíchat ve vodě a vypít. Ideální množství je 200 mililitrů. Můžeme ho však i přidat do pokrmů typu jogurt, smoothie a další.