Recenze monitoru BenQ: příjemná podívaná i po osmi hodinách práce

Do monitoru dnes koukáme častěji než na naše drahé polovičky. Ať už na něm trávíme dlouhé herní večery nebo ještě delší pracovní dny, měli bychom mít monitor, na který se bude nejen pěkně dívat, ale bude i šetrný k našim očím. Vyzkoušeli jsme, jak obstojí BenQ EW277HDR.

Po úspěšném vybalení a prvním zapojení monitoru nás ihned zaujal perfektní moderní design. Monitor se inspiruje moderními bezrámečkovými televizemi, a proto vás při sledování nebudou rušit široké okraje. Díky tomu na něm sledování filmů připomíná spíš kino než televizi.

27" obrazovka je nadprůměrně široká a v kombinaci s Full HD rozlišením je ideální pro přehlednou práci i perfektní vnoření do akce při sledování filmů a hraní počítačových her. Překvapila nás i velmi tenká konstrukce, která působí elegantně.

Recenze monitoru BenQ

Přirozené barvy a spousta detailů

Velkou výhodou je plná podpora HDR. Pod touto zkratkou se skrývá technologie umožňující zvyšovat dynamický rozsah mezi černou a bílou. Díky tomu barvy působí přirozeně, detailně a podobají se tomu, co vaše oči vidí v reálném světě. HDR jde zapnout a vypnout s pomocí speciálního tlačítka v pravé dolní části monitoru.

Nezapomeňte HDR zapnout během hraní her, sledování filmů a dalších chvilek, kdy si chcete vychutnat ten nejlepší obraz. HDR vypněte, pokud budete chtít spustit některý z dalších módů. O těchto vám povíme v dalších odstavcích.

opařili. 

Pod tlačítkem HDR najdete i další pětici tlačítek, s jejichž pomocí spustíte a ovládáte nastavení. Na poměry monitorů je nastavení intuitivní, srozumitelné a rychle v něm změníte vše, co potřebujete.


Konec unavených očí

Monitor se chlubí technologií Eye-Care s certifikací TÜV Rheinland pro ochranu zraku a má proč. Po celodenní práci před monitorem se oči vůbec neunaví. Napomáhá tomu také chytrá Brightness Intelligence Plus technologie, díky které se barva na monitoru automaticky mění na základě toho, kolik je v místnosti světla.


Monitor je šetrný k očím i díky funkci Low Blue Light, která eliminuje modré světlo, které obrazovky běžně vyzařují. K dispozici jsou čtyři režimy eliminace, ze kterých si vyberete podle toho, jakou činnost zrovna děláte – multimédia, surfování po webu, čtení a kancelář. Vyzkoušeli jsme surfovat po webu v režimu kanceláře a rozdíl příliš znatelný nebyl, ale číst v jiném módu než „čtení” už se poté opravdu nedalo. Čte se v něm stejně příjemně jako na speciálních čtečkách knih.


Co to skrývá za zády?

V zadní části monitoru najdete dva HDMI porty, VGA port, jack na sluchátka nebo reproduktory a audio výstup. Monitor má také vestavěné reproduktory, ale příliš kvalitní zvuk z nich neuslyšíte, takže doporučujeme mít v záloze vlastní externí reproduktory.

Stojánek je pevný a po vybalení z krabice ho lze velmi rychle připevnit k monitoru, stačí utáhnout dva šroubky. Je ale škoda, že není stojan flexibilnější. Úhel jde měnit pouze lehkým nakláněním dopředu a dozadu, nikoli otáčením do stran nebo vysouváním do výšky.


Závěr: Široký monitor s kvalitním obrazem, který přijde vhod každému

Za cenu pohybující se pod 6 000 Kč nabízí monitor BenQ skutečně kvalitní podívanou. Doporučili bychom ho každému, kdo zvažuje pořízení širokého monitoru za dobrou cenu. Monitor se skvěle hodí pro pracující, filmové fanoušky, hráče videoher i internetové surfaře.

Od začátku oceníte zejména kvalitní obraz plný detailů a pestrých barev a technologii pro ochranu zraku, jejíž výsledek pocítíte už během prvního dne používání. Třešničkou na dortu je tříletá záruka s výměnou vadného kusu do 24 hodin přímo u zákazníka.