Internetový obchod Kosmas.cz v roce 2002 zvýšil obrat o 40 %

Praha, 18. února 2003

Internetový obchod Kosmas.cz (www.kosmas.cz) dosáhl v roce 2002 obratu 6,5 mil. Kč, což znamená nárůst oproti předcházejícímu roku o 40 %.

K růstu obratu přispěl nejen příliv nových zákazníků a rozšíření nabídky, ale také rostoucí okruh stálých zákazníků, kteří se do obchodu pravidelně vrací. Vedoucí obchodu Josef Žák k tomu dodává: „Dosáhnout toho, aby se nový zákazník stal zákazníkem stálým, je z ekonomického hlediska zásadní. Zatímco průměrná cena první objednávky u nás činí 460 Kč u dalších objednávek daného zákazníka je to již 720 Kč. První objednávka je tedy většinou do určité míry zkušební a výsledky nám potvrzují, že se nám v této každodenní zkoušce daří obstát.“

Tak jako v předchozích letech měly v celkovém obratu obchodu hlavní váhu předvánoční nákupy. Podíl čtvrtého kvartálu na ročním obratu činil 40 %. „Přesto v rámci posledního kvartálu došlo oproti předchozím letům k určitému posunu. Poprvé se stal nejsilnějším měsícem prosinec. To znamená, že stále větší počet našich zákazníků má důvěru ve spolehlivost našeho obchodu a bez obav u nás nakupuje dárky pro své blízké i krátce před Štědrým dnem“, dodává Josef Žák.

Nejprodávanějším titulem loňského roku v obchodě Kosmas.cz se stala první část literární verze televizního sci-fi seriálu Červený trpaslík s podtitulem Nekonečno vítá ohleduplné řidiče.

Nejprodávanější tituly v obchodě Kosmas.cz za rok 2002

  1. Rob Grant, Doug Naylor: Červený trpaslík – Nekonečno vítá ohleduplné řidiče
  2. Stephen Hawking: Vesmír v kostce
  3. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií
  4. J. R. R. Tolkien: Pán prstenů II. – Dvě věže
  5. Douglas Adams: Restaurant na konci vesmíru
  6. J. R. R. Tolkien: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
  7. Douglas Adams: Život, vesmír a vůbec
  8. Douglas Adams: Sbohem, a dík za ryby
  9. Paulo Coelho: Poutník – Mágův deník
  10. Stephen Hawking: Stručná historie času v obrazech

O obchodě Kosmas.cz

Obchod, který je v provozu od roku 1999, nabízí přes 10 000 knižních titulů a výběrový sortiment hudby a multimediálních titulů na CD-ROM. Poskytuje také škálu doplňkových služeb a informací jako například e-mailové zpravodajství o novinkách v nabídce, přehled knih připravovaných k vydání, ukázky z recenzí v tisku, přehled literárních ocenění, apod.

Provozovatelem obchodu je knižní velkoobchod Kosmas s. r. o. Bezprostřední vazba na knižní velkoobchod zajišťuje obchodu nejen kvalitní logistické zázemí, ale také vysokou aktuálnost nabídky. Obchod Kosmas.cz je partnerem internetové nákupní galerie Internet Mall (www.mall.cz).

O firmě Kosmas s. r. o.

Firma Kosmas s. r. o. je knižní velkoobchod s distribuční sítí po celé České republice. Od roku 2002 rozšiřuje také síť vlastních maloobchodních prodejen. Po knihkupectví v Hradci Králové letos otevřela nové prodejny v Plzni a v Praze.

Kontakty

Kosmas s. r. o.
ing. Josef Žák – vedoucí internetového obchodu
E-mail: josef.zak@kosmas.cz
Tel./fax: 222 518 324
Lublaňská 34, 120 00 Praha 2
www.kosmas.cz