Změny v partnerských obchodech Internet Mall

Praha, 15. října 2004

Do nákupní galerie Internet Mall přistupuje největší český specializovaný obchod na hudební nástroje www.muzikant.cz.
Z galerie odchází obchod www.multimarket.cz, zaměřený na potravinářské zboží.

www.muzikant.cz je obchod s dlouhou tradicí kamenné prodejny hudebních nástrojů, která slouží zákazníkům již od roku 1993.
V roce 1999 byl prodej rozšířen i o internetový obchod a v současné době se jedná co do šíře sortimentu a zákaznických služeb o největší obchod s hudebními nástroji na českém Internetu.

„Vysoká kvalita služeb a adekvátní firemní zázemí byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme obchod Muzikant do galerie zařadili. Zákazníci nový sortiment jistě ocení a my jsme si jisti, že o ně bude dobře postaráno“ řekl k tomu Ondřej Fryc, ředitel společnosti Internet Mall, a.s. Pavel Vantuch, zakladatel obchodu Muzikant, k tomu dodal:
„Abychom i v době internetu potvrdili platnost starého rčení "Co Čech to (www)muzikant", zvolili jsme pro oslovení širokého okruhu zákazníků nákupní galerii Internet Mall, protože přesně splňuje naše představy o nabídce a službách internetových obchodů. Navíc i muzikanti jistě ocení kvalitní nabídku nákupní galerie.“

www.multimarket.cz a www.kosmas.cz se staly součástí nákupní galerie Internet Mall v únoru 2003 jako první partnerské obchody provozované jinými společnostmi. Důvodem k ukončení partnerské spolupráce jsou rozvojové plány provozovatele obchodu www.multimarket.cz, společnosti Euroservis CZ. „Plánujeme spuštění dalších obchodů naší společnosti – např. na biopotraviny – a připravujeme vlastní lištu nad obchody“ řekl Pavel Kocourek, ředitel společnosti Euroservis CZ, která obchod Multimarket provozuje. Obě společnosti, Internet Mall, a.s. i Euroservis CZ, se shodují na tom, že jejich více než rok a půl trvající vzájemná spolupráce byla oboustranně prospěšná.

Společnost Internet Mall

Internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, které vedle vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb.

Společnost Internet Mall, a.s. provozuje vlastní internetové obchody www.bilezbozi.cz, www.mp3store.cz, www.fotoexpert.cz, www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz, www.mobilka.cz, www.pcexpert.cz, www.pneuexpert.cz, www.bartsport.cz, www.sekacky.cz, www.showpark.cz, www.ostrovpokladu.cz, www.hobbyexpert.cz, www.zarizeno.cz a kamenný obchod v Praze. Nákupní galerii Internet Mall doplňují partnerské obchody www.kosmas.cz a www.muzikant.cz. Obchody Internet Mall nabízejí přes sedmdesát tisíc položek zboží více než dvou set značek.

Tržby společnosti za rok 2003 dosáhly výše 302 milionů Kč bez DPH, resp. 368 mil. Kč s DPH.