Internetový obchod hlásí rekordní listopad

Praha, 13. prosince 2005

Internet Mall: Počet objednávek se ve 49. týdnu zvýšil o 64,7 % oproti roku 2004.

Listopadové tržby největšího českého internetového obchodníka, společnosti Internet Mall a.s., překonaly hranici 140 milionů Kč. Internet Mall během předposledního měsíce roku obsloužil více než 21 000 zákazníků.

„Nárůst objednávek souvisí hlavně s jednoduchostí, kterou nabízí internet při nákupu vánočních dárků“ uvedl Ondřej Fryc, předseda představenstva společnosti. „V týdnu do 11. 12. jsme obdrželi přes devět tisíc objednávek, což je oproti stejnému období v loňském roce nárůst o 65 % – je tedy možno konstatovat, že zájem zákazníků o nakupování na internetu se stále zvyšuje“, dodal Fryc.

Řada zákazníků začala letos nakupovat až koncem listopadu a celá vánoční sezóna tak nabrala zpoždění, které zákazníci dohánějí právě v těchto dnech. S vánoční sezónou souvisí i mírný pokles výše průměrné objednávky způsobený hlavně nákupem drobnějšího zboží jako jsou CD, DVD, hračky, či parfémy.

Ze statistik Internet Mall nakupovali zákazníci v listopadu hlavně elektroniku, drobnou bílou techniku a digitální fotoaparáty. Výrazně vzrostl také zájem o luxusní zboží, jako jsou parfémy a hodinky.

Nejprodávanější zboží listopad 2005

Podle počtu kusů

  1. digitální fotoaparáty
  2. MP3 přehrávače
  3. mobilní telefony
  4. bílá technika (ledničky, pračky, myčky)
  5. hry na PC a deskové hry

Podle objemu v Kč

  1. televizory (plazmové, LCD, klasické)
  2. bílá technika (ledničky, pračky, myčky)
  3. digitální fotoaparáty
  4. notebooky
  5. mobilní telefony

Společnosti Internet Mall

Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje na adrese www.Mall.cz 18 specializovaných obchodů, které navíc nabízející zákazníkům odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Společnost provozuje i 7 kamenných poboček v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Liberci. V zahraničí působí na Slovensku a v Maďarsku a připravuje se otevření pobočky v Polsku. Předpokládaný obrat skupiny je 1,2 mld. Kč v roce 2005.

Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall přes 150 000 položek různého zboží více než 800 značek.