MALL.cz vstoupil na německý trh

Praha, 12. září 2007

Ryze česká společnost zaměřená na internetový prodej vstoupila na německý trh a založila ve městě Jena svou pobočku. Společnost Germica.de, GmbH, nabízí německým zákazníkům prozatím sortiment bílého zboží a elektroniku.

Největší český internetový prodejce zahájil svou expanzi do zahraničí v roce 2005 na slovenský a maďarský trh. V roce 2006 začal Internet Mall poskytovat své služby v Polsku. Ve fiskálním roce 2006 přitom zahraniční pobočky vytvořily již 13 % konsolidovaného obratu společnosti a na všech trzích patří k leaderům internetového prodeje. Německo je první „západní“ zemí, kde se Internet Mall, a.s. bude ucházet o pozici úspěšného prodejce.

Ondřej Fryc, generální ředitel Internet Mall, a.s., k tomuto významnému kroku dodává:
„Stejně jako v ostatních zemích, sázíme v Německu především na silný lokální managementový tým a dlouholeté zkušenosti s internetovým prodejem. Jsme přesvědčeni, že naše know-how, profesionální zázemí, a v neposlední řadě i relativní pracovitost pro nás bude představovat zásadní konkurenční výhodu v porovnání s místními zavedenými prodejci.“

I v Německu jde Internet Mall, a.s. cestou využití místních odborníků. O obchod Germica.de se bude starat tým profesionálů v čele se Steffenem Mittelstädtem, který bude moci zúročit jak znalost německého trhu, tak i poznatky, které načerpal při dlouhodobém působení ve Spojených státech.