Mickey Mouse připraví cukrovou vatu, toasty i zmrzlinu

Praha, 26. listopad 2009

Kdo by neznal myšáka Mickey Mouse a jeho kamarády – myšku Minnie, kačera Donalda a psa Pluta. Postavičky z animovaných filmů z dílny studia Disney provázejí svými příběhy již několik generací dětí a jejich obliba neklesá, právě naopak. Mickey Mouse se nyní může díky veselým kuchyňským spotřebičům zabydlet také ve vaší kuchyni a rozveselit ji jasnými barvami. Spotřebiče z řady Disney značky Singer Ariete, které jsou k dostání v internetovém obchodě MALL.cz, zaručeně potěší děti i dospělé.

Popkornovač - přístroj na výrobu pražené kukuřice

Popcorn kupujeme nejčastěji na poutích nebo v multikinech. Můžeme si ho připravit i doma v mikrovlnce. Jestli si ale chcete při opékání popcornu užít navíc legraci, pořiďte si do kuchyně popcornovač.

Každé zrnko kukuřice obsahuje malé množství vody uvnitř kruhu z měkkého škrobu. Tento škrob je obklopen tvrdým vnějším povrchem zrníčka. Jak známe z hodin fyziky, voda se při ohřívání roztahuje a tlak působící na tvrdý škrob roste. Nakonec tvrdý povrch povolí a zrnko pukne. To doprovází charakteristické hlasité prásknutí. Jak puká, škrob uvnitř se nafoukne a vyprskne ven a obrátí při tom zrníčko naruby. Hotovo!

Popkornovač značky Singer Disney upoutá veselým designem, který potěší hlavně děti. Červená miska stojí na bílých nožičkách. Praženou kukuřici v něm připravíte během několika málo minut a výrobce slibuje jednoduchou obsluhu a čištění.

Cena: 1 050,-

Výrobník cukrové vaty

Cukrovou vatu mají děti spojenou se slavnostními chvílemi, s poutí nebo cirkusem. S výrobníkem cukrové vaty můžete mít doma svátek každý den.

Potřebujete jen obyčejný krystalový cukr a případně potravinářské barvivo pro oživení. A také přístroj na výrobu cukrové vaty značky Singer Disney.

Ten nejprve pár minut předehřejete a poté vypnete. Do středu rotační hlavy nasypete odměrku cukru a barvivo. Spotřebič zapnete a po pár minutách začnou v míse poletovat chuchvalce cukrové vaty. A dál už to znáte od pouťových prodavačů: vezmete špejli a namotáváte, dokud není obláček dostatečně veliký.

Cena: 1 270,-

Čokoládová fontána s ušima

Nejoblíbenější pochoutkou všech mlsalů je bezpochyby čokoláda. Aby ne, když zvyšuje hladinu hormonů štěstí - serotoninu a endorfinů. Čokoláda vám vždy zvedne náladu, protože obsahuje fenyletylamin, látku, která se v těle běžně uvolňuje v okamžicích citového vzrušení.

Pořádáte oslavu nebo party a chcete zaručeně ohromit své hosty, nebo byste rádi potěšili své děti? Pořiďte si čokoládovou fontánu. Kromě toho, že ozdobí váš stůl, můžete ji využít pro fondue a namáčet v tekoucí čokoládě třeba sladké ovoce. Zvládne připravit také barbecue omáčky.

Cena: 1 190,-

Zmrzlinovač – nejoblíbenější dětský spotřebič

Vyrobit domácí zmrzlinu tak, aby chutnala jako ta kupovaná, není jen tak. Bez speciálního přístroje jde téměř o nemožný úkol. Proč se zbytečně snažit, když zmrzlinovač udělá většinu práce za vás a ještě kuchyni rozveselí Disney designem?

Zmrzlinovač funguje na jednoduchém principu. Podle toho, zda máte chuť spíše na krémovou mléčnou zmrzlinu, nebo na sorbet, si připravíte základ. Pro sorbet rozmixujete ovoce ve vodě svařené s cukrem, do mléčných zmrzlin se přidává slazené mléko a vajíčko.

Na dně mísy zmrzlinovače je namražená deska, na kterou se připravený zmrzlinový základ nalije a přiklopí víkem s metlami, které tekutinu neustále promíchávají, aby nepřimrzla, ale promražovala se postupně. Zmrzlinovač má také také funkci chlazení nápojů, což oceníte především v létě. Umí vytvořit například skvělý mléčný koktejl.

Cena: 1 250,-

V nabídce MALL.cz najdete také další kuchyňské spotřebiče z řady Disney.