MALL.cz je rájem pro všechny milovníky designu

Praha, 4. leden 2010

Nákupní galerie MALL.cz nabízí pod svou střechou v podstatě vše, co si zákazníci na internetu přejí nakoupit. Všichni milovníci krásných věcí by na MALL.cz neměli minout sekci Design a styl, která je plná známých designových značek, návrhářů světových jmen i mladého českého designu.

Ať už sháníte reprezentativní hodinky, stylové svítidlo, originální židli, nádobí nebo třeba designové hračky, na www.MALL.cz budete mít kam klikat. Své zastoupení zde má několik značek, které prezentují to nejlepší z proslule minimalistického skandinávského designu, stejně jako další světově známá jména.

iittala – skleničky v duchu finského minimalismu

Finská designová značka iittala existuje již přes sto let a jádrem její filosofie je funkčnost a kvalita, která přetrvá desetiletí. Původně začínala výrobou skla a dodnes je právě tento materiál ve středu zájmu jejích designérů. Nádobí značky iittala je navrženo tak, aby se dalo kombinovat mnoha způsoby a vneslo tak více krásy a estetična do každé kuchyně.

Tip: 2 sklenice iittala Ote - 36 cl.

MALL.cz nabízí několik variant sklenic, které navrhl designér Aleksi Perälä a které  dělají čest tradičnímu severskému designu typickým zachováním čistoty linií. Rozšířená část sklenice je zajímavým minimalistickým ozdobným prvkem, zároveň usnadňuje uchopení sklenice.

Cena: 484 Kč

Lechuza – samozavlažovací květináče

Květináče Lechuza nejsou jen pěkné ozdobné obaly, ale samozavlažovací pěstební květináče, do kterých se rostliny přímo sázejí. Díky spodnímu zavlažování pracuje vodní koloběh a rostliny jsou jako ve volné přírodě. Ušlechtilý keramicky a kovově efektní lesk materiálu zůstává neměnný po mnoho let a je odolný vůči UV záření.

Tip: Květináč Delta 20

Květináč Delta 20 s rozměry 40 x 15 x 18 cm je vhodný do interiérů, třeba na stůl nebo do okna. Objem zásobníku vody je 2 litry a objem květináče pro zeminu 5 litrů. V balení je k dispozici také měrka na vodu s druhým dnem pro zásobu vody a zeolit. Na obrázku barva Scarlet Rot.

Cena: 610 Kč

Built – neopren nemusí slušet jen potápěčům

Newyorská značka Built, která vyrábí tašky a obaly z neoprenu, uvedla do prodeje novou kolekci se vzory Alexandera Girarda. Filosofií firmy je zpříjemnit a zjednodušit každý den díky dobrému nápadu. Alexander Girard byl populární velikán amerického průmyslového designu 20. století a firma Built využila tři jeho populární vzory (La Fonda, Retrospective a January) a oblékla do nich svá neoprenová pouzdra a tašky.

Kolekce zahrnuje obaly na fotoaparát, MP3 přehrávač, iPhone, mobilní telefon, tašku na notebook (do 15“), klasickou termotašku na jídlo a pití a větší kabelku na rameno, která poslouží i jako nákupní taška.

Tip: Built Girard Lunch Purse – January

Taštička se vzorem January, která udrží oběd či svačinu teplé či studené, a to až po dobu čtyř hodin.

Cena: 849 Kč

Built Girard Shoulder Bag – Retrospective

http://www.mall.cz/zavazadla-rameno/built-girard-shoulder-bag-retrospective?v=434668

Vezměte s sebou Alexandra Girarda na výlet, na procházku či na nákupy! Designový neoprenový společník ozdobený slavným vzorem pojímá úlohu tašky zcela jinak. Ovšem pozor, může se stát, že se lidé budou otáčet častěji za ním než za vámi.

Cena: 1 299 Kč

Menu - stromeček na skladování šperků Jewellery Tree

http://www.mall.cz/dekorace/menu-jewellery-tree-stromecek-na-sperky

Originální stromeček na šperky z dílny skandinávské firmy Menu je příkladem hesla značky „Z praktického krásné a z krásného praktické“. Díky praktickému věšáčku se ze svých šperků můžete těšit i ve chvíli, kdy je právě nenosíte. Konec schovávání pokladů v zaprášených šperkovnicích, vystavte je na odiv. Stromeček značky Menu vyhrál prestižní designovou cenu Red dot a bude slušet každému dámskému nočnímu stolku nebo toaletce.

Cena: 1 528 Kč