Quartzová topidla úsporně vytopí koupelnu či terasu

Praha, 11. listopadu 2010

Quartzová topidla úsporně vytopí koupelnu či terasu

Jak si poradit, když klasické vytápění není efektivní nebo ho není možné použít, třeba z důvodu nevhodného prostoru? Obvyklým řešením je pořízení lokálního infračerveného topidla. Pokud uvažujete o jeho koupi, měli byste vědět také o modernějším způsobu vytápění – quartzových topidlech.

Jsou prostory, v nichž je vytápění opravdovým oříškem. Třeba koupelna, kam už se radiátor nevejde, ale v zimě se tam nedá vydržet, nebo rozlehlá terasa, na které byste rádi poseděli i v chladnějších měsících. „Největší výhodou quartzové technologie je její úspornost. Ve srovnání s klasickými infračervenými zářiči jsou ty quartzové 2,5x efektivnější. V letošním roce očekáváme, že se tahle poměrně nová technologie stane běžnou i na českém trhu,“ vysvětluje Iva Vlasáková, vedoucí oddělení Dům a zahrada internetové nákupní galerie MALL.CZ.

Quartzová topidla dokážou přeměnit na teplo až 92 % dodané energie, zbytek je využit pro světlo. Děje se tak díky práci s tzv. slunečním efektem, kdy topidlo ohřívá přímo lidi nebo objekty ve svém okolí, nikoliv vzduch mezi nimi. Nedochází proto k plýtvání energií jako u jiných způsobů vytápění.

 

Topidlo Tansun Carnival

Topidlo Tansun Carnival

Quartzové topidlo Tansun Carnival je i díky svému modernímu designu vhodné do interiérů. Je určeno pro menší prostory (do 4 m2) doma, na chatě, na chalupě, ideální do koupelny. Díky své konstrukci umožňuje vyzařování tepla kolmo k zemi.

  • Příkon: 750 W
  • Cena: 2 990 Kč
Topidlo Tansun Algarve

Topidlo Tansun Algarve

Elegantní topidlo Tansun Algarve je díky své robustní konstrukci vhodné pro venkovní použití. Je odolné proti stříkající vodě a speciální tvrzené sklo propouští teplo beze ztrát. Vhodné pro zahradu, terasu a další místa, kde hrají roli povětrnostní vlivy.

  • Příkon: 1 300 W
  • Cena: 5 590 Kč
Topidlo Burda Term 2000

Topidlo Burda Term 2000

Quartzové topidlo Burda Term 2000 s Bi–Focus reflektorem produkuje rovnoměrné a příjemné teplo. Topidlo je vhodné pro interiéry, a to domácí (větší koupelny, obytné prostory) i komerční, a venkovní kryté prostředí.

  • Příkon: 2 000 W
  • Cena: 7 790 Kč