Když dětem v pokoji svítí had, ptáček, myši nebo cestující v balónu…

Praha, 22. července 2011

Jaký jiný než hravý by měl být pokoj malého dítěte? Samozřejmě, měl by být bezpečný, praktický, poskytovat vhodný prostor pro všechny dětské aktivity… Ale to se s hravostí vůbec nemusí vylučovat! Stačí se podívat třeba na dětská svítidla značky Massive.

Svítidla - Balón

Ta v sobě slučují požadavky na vhodné osvětlení dětského pokoje, bezpečnost a současně design, který nadchne nejdřív dospělého a následně i dítě. Pokoj je soukromým vesmírem každého dítěte a vhodně vybrané svítidlo dokáže tuto místnost prozářit nejen v doslovném slova smyslu.

Stropní svítidlo je základem pro každou místnost. Samo o sobě nestačí, ale jen těžko se bez něj obejdete. Protože okupuje samotný střed místnosti, udělejte z něj klidně dominantu celého pokoje. Se svítidlem ve tvaru cestujícího v horkovzdušném balónu to nebude žádný problém – tenhle model dokáže probudit vzpomínky na četbu Verneovek i u dospělých.

Svítidla - Myši

Cena na MALL.CZ: 1269 Kč

Vtipnou alternativou pro méně romanticky založené děti je stropní svítidlo Myši v sýru. Neškodnější zvíře budete do dětského pokoje hledat jen těžko…

Cena na MALL.CZ: 1089 Kč

Na zvířecí notu, kterou mají děti tak rády, hrají také svítidla Birdey. K dostání jsou jak ve stropní variantě se čtyřmi bodovými žárovkami, tak i jako nástěnné svítidlo, které představuje ptáčka sedícího na větvi.

Svítidla - Ptáček_stěna

Cena na MALL:CZ: 2879 Kč (stropní svítidlo), 929 Kč (nástěnné svítidlo)

Nezapomeňte také na stolní lampu, která se hodí na každý dětský noční stolek. Ačkoliv z hadů mají děti většinou strach, tenhle je tak roztomilý, že si ho zamilují.

Světlo je velmi tlumené, takže může být puštěné celou noc, aby se dětem lépe spalo a neměly zbytečně strach ze tmy. Trafo (adaptér) je na přívodní šňůře, svítidlo je tedy bezpečné i pro ty nejmenší děti.

Cena na MALL.CZ: 1359 Kč