MALL.CZ se rozšiřuje na Slovinsko

Praha, 27. září 2011

Netretail Holding, do jehož portfolia patří internetové obchody MALL.CZ, MALL.SK, MALL.PL a MALL.HU, rozšiřuje svoji působnost do páté země. Společnost se stala strategickým investorem v největším slovinském internetovém obchodě mimovrste=).

Netretail Holding, mezi jehož obchody patří i internetová nákupní galerie MALL.CZ, získal za finanční investici ve výši 3 miliony Euro menšinový podíl v internetovém obchodě mimovrste.si (ve slovinštině „vyhněte se frontě”), který je s obratem 20 milionů Euro leaderem na slovinském trhu elektronického obchodování. Po Slovensku, Polsku a Maďarsku se tak společnost rozšiřuje do páté země ve střední a východní Evropě.

„Podle výzkumů společnosti GfK je Česká republika leaderem v internetovém obchodování v celé Evropě. Naše zkušenosti chceme předat dál a zhodnotit; na nadcházející spolupráci s mimovrste=) se velmi těšíme. Je to silná a ambiciózní společnost, s jejímiž zakladateli nás navíc spojuje stejná ‚podnikatelská DNA‘,” komentuje investici Ondřej Fryc, generální ředitel Netretail Holdingu.

„Věřím, že rozhodnutí o strategickém partnerství Netretail Holdingu v mimovrste=) pomůže našemu obchodu k dalšímu růstu a expanzi nejen na slovinském trhu,” komentuje dohodu Darko Butina, CEO mimovrste=). „Důležitá není jenom finanční investice, ale také zkušenosti a know-how Netretail Holdingu z internetového obchodování ve střední a východní Evropě, které nám nyní jeho tým může předávat,” dodává.

O mimovrste=)

Internetový obchod mimovrste=) byl založen v roce 2002. Obchod rychle rostl a svůj sortiment z původních počítačů postupně rozšiřoval o elektroniku, bílé zboží, sportovní vybavení, oblečení či potřeby pro děti. Společnost pravidelně získává ocenění jako nejlepší obchod, firma přátelská rodině nebo nejlepší zaměstnavatel. Obchod v současné době nabízí 100 000 produktů v 16 kategoriích, za rok 2010 vyřídil více než 180 000 objednávek.