MALL.CZ otevírá s Procter & Gamble první drogerii v metru

Praha, 18. října 2011

Čeští zákazníci mají ode dneška možnost nakupovat drogerii přímo na nástupišti ve vybraných stanicích pražského metra.
Česko se tak stalo třetí zemí, kde se podobné virtuální prodejny otevřou. Tuto futuristickou novinku Pražanům představily společnosti MALL.CZ a Procter & Gamble, které na inovativním konceptu nakupování spolupracují.

Pražanům se díky této virtuální drogerii nabízí originální způsob, jak si zkrátit čekání na metro. Ve stanicích Anděl, Muzeum, Náměstí Republiky a Flora si mohou vybrané zboží objednat jednoduše přes mobilní telefon. Doprava je zdarma.

Drogerie v metru

Ve stanicích, kde virtuální drogerie fungují, jsou na sloupech „vystaveny”, podobně jako v běžném supermarketu, nabízené produkty. K nákupu pak stačí jen vytáhnout mobilní telefon, vyfotit speciální QR kódy vybraného produktu a pomocí aplikace, která zákazníka provede celou objednávkou, si zboží nakoupit.

„Společný projekt virtuální prodejny nám přijde jako skvělý způsob, jak zákazníkům přinést něco netradičního, výhodného a navíc zábavného, navíc drogerie se u našich zákazníků setkává s velkým ohlasem. Oblíbené značky produktů nabízíme zákazníkům za výhodné ceny a s doručením až domů, takže se zákazník nemusí tahat s těžkými taškami,” vysvětluje Per Král, marketingový ředitel MALL.CZ.

Drogerie přímo na nástupišti

„Jsme moc rádi, že kromě inovativních produktů můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout také inovativní způsob jejich nákupu, kterým virtuální drogerie bezpochyby je. Vždy se snažíme být krok před konkurencí a přinášet na trh něco nového a zajímavého. Věříme, že v dnešní době plné nejrůznějších technologií má tento netradiční kanál své místo a najde si své zákazníky,” komentuje unikátní projekt Juraj Králik z Procter&Gamble.

Kampaň byla realizována ve spolupráci se společností JCDecaux.

QR STORE MALL.CZ

Jak objednat ve virtuální drogerii?

Postup při objednávce závisí na typu mobilního telefonu, který zákazník vlastní.

Apple (iOS) / Android

V App Store nebo Android Marketu si zákazník zadarmo stáhne aplikaci QR MALL.CZ. Ta ho po spuštění provede celou objednávkou – od nafocení QR kódu až po odeslání objednávky.

Ostatní telefony

Pro objednání je potřeba mít v telefonu čtečku QR kódů. Jakmile QR kód zákazník vyfotí a čtečka ho rozpozná, přesměruje ho na mobilní verzi MALL.CZ. Zde zákazník jednoduše objedná.