Blíží se zahrádkářská sezona, patří k ní i skleník

Praha, 15. února 2012

Bez skleníku se správný zahrádkář obejde jen těžko. Ideální dobou pro jeho stavbu je podzim, ale pokud jste to nestihli, nemusíte zoufat. Jaro je totiž skoro stejně vhodné, chce to mít jen trochu štěstí, co se počasí týče.

„Čím dříve skleník postavíte, tím dříve můžete pěstovat,” říká Pavel Čečrdle z oddělení Hobby a zahrada MALL.CZ. „Jarní stavba skleníku je o něco komplikovanější v tom, že počasí může být chladnější a nestálé a hrozí i zmrzlá nebo blátivá půda. Byla by ale škoda kvůli pohodlí a čekání na vhodnější podzim promeškat celou sezónu,” nabádá.

Zahrádkářům do karty naopak hraje jednoduchost, s jakou lze moderní skleníky postavit. Obvykle není potřeba budovat podezdívku a nutné není ani stavební povolení – podle stavebního zákona jsou od této povinnosti osvobozeny stavby do 40 m2 plochy a 5metrové výšky.

Odměnou za trochu práce navíc pak je výrazně prodloužená zahrádkářská sezóna a bohatší úroda. Skleník lze totiž využít od časného jara až do pozdního podzimu. Na začátku jara třeba pro sadbu, později pro zeleninu, luštěniny, bylinky či ovoce podle vlastní chuti.

Novinka na trhu:  LanitPlast 6 × 8 – 5000

LanitPlast 6 × 8 – 5000

Polykarbonátový skleník nové řady Lanitplast. Hlavní novinkou a předností tohoto skleníku je moderní řešení uchycení prosklení, které se zasouvá do hliníkových profilů. Tím je zvýšena celková pevnost a stabilita skleníku.

Rozměry: šířka 193 cm × délka 257 cm × výška 197 cm
Plocha: 4,96 m2

Cena na MALL.CZ:  8 990 Kč

Další skleníky