Blížící se podzim láká k pořízení domácí sauny

Praha, 30. srpna 2012

Žádný stres, jen pohoda a báječný pocit. Můžeme saunám jen závidět, že ve většině z nás vzbuzují takto pozitivní asociace. S přícházejícím podzimem o nákupu sauny uvažuje čím dál více zákazníků, s prvními říjnovými dny se jejich prodeje začínájí násobně zvyšovat, čím dál populárnější jsou přitom infrasauny. Jaké jsou jejich výhody a čím se liší od klasických saun, jak je zná většina z nás?

„Pokud bychom měli výhody infračervených saun stručně shrnout, určitě musíme zmínit jejich nižší provozní teplotu do 60 °C oproti doporučovaným cca 90 °C v klasické sauně. Díky tomu se v infrasauně lépe dýchá a infrasauna je vhodná i pro lidi citlivé na vysoké teploty,” vysvětluje Pavel Čečrdle z oddělení Hobby a zahrada internetové nákupní galerie MALL.CZ. Infrasauny jsou navíc jednodušší na ovládání a ocenit je třeba i jejich úspornější provoz.

Jak infrasauny fungují

Infrasauna využívá infračervené záření pro přímé prohřívání lidských tkání do hloubky cca 4 cm. V infrasauně vzduch ohřívá méně než 20 % infračervené energie, takže zbývá přes 80 % na přímý ohřev lidského těla. Proto kabina na bázi infračerveného záření prohřívá lidské tělo do daleko větší hloubky a mnohem efektivněji než tradiční sauna. Infračervené paprsky pracují s teplotou vzduchu v rozmezí 30–60 °C. Nižší teploty vzduchu jsou příjemné pro lidi s vyšším kardiovaskulárním rizikem.

Infračervené kabiny jsou současně jednoduché a příjemné na používání. Předehřátí tradiční sauny trvá 30–90 min., předehřátí infračervené kabiny za pokojové teploty trvá asi 5–10 min.

Velkou výhodou infrasaun je i fakt, že k jejich instalaci nejsou potřeba žádné stavební úpravy. Navíc je lze umístit kdekoliv v interiéru. Od doručení sauny k prvnímu saunování tak nemusí uplynout více než hodina.

Příznivé účinky infrasauny:

  • zvyšuje rozpínavost tkáně,
  • ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad,
  • snižuje svalové napětí,
  • mírní bolesti,
  • stimuluje krevní oběh,
  • působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže,
  • je vhodným doplňkem pro redukci váhy,
  • účinná relaxace a regenerace organismu.

Jak se dá využít infrasauna?

  • 1–2krát týdně jako potící kůra v délce 30–40 min. při teplotě 50–60 °C. Potivost bývá 2× vyšší než u klasické sauny. Potící kůru zakončíte vlažnou vodou ve sprše nebo vaně. Doporučuje se kombinace s vodní masáží.
  • Denní použití infrasauny: k prevenci, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5–15 min. ihned po zapnutí infrasauny v lehkém oblečení při teplotě do 60 °C.

Rohová infrasauna Marimex Maron

Originální dřevěná infrasauna je vyrobena z kvalitní kanadské jedle a je vhodná pro 3 osoby. Efektivně a prakticky vyplní nevyužitý rohový prostor v bytě nebo domě, navíc ji lze v interiéru umístit opravdu kamkoliv, bez omezení, potřeba nejsou ani stavební úpravy. Infrasauna je vybavena rádiem s MP3 a ionizátorem.

Cena na MALL.CZ: 34 993 Kč

Marimex Maron