Aby se v zimě lépe dýchalo

Praha, 10. prosince 2012

Zima, to je kromě všech pozitivních věcí rovněž období, kdy většinu volného času trávíme doma v teple. Ve vytopených místnostech se suchým vzduchem. To s sebou nese řadu nepříjemností, proto je právě zimní období ideální k pořízení vzduchochniky, která nám umožní lépe dýchat.

Jednou z možností jsou zvlhčovače vzduchu. „Vlhkost vzduchu v obytných místnostech se v zimě kvůli vytápění velmi často pohybuje hluboko pod doporučenou hranicí 40–50 %, někdy klesá až k 20 %,” popisuje Zuzana Loudová, vedoucí oddělení malých spotřebičů MALL.CZ. „Následkem nízké vlhkosti dochází k vysušování sliznic. Z toho pak mnoho z nás kašle a je daleko náchylnější k nachlazení,” upozorňuje.

Tip: Boneco 7144

Ultrazvukový zvlhčovač s digitálním ovládáním s elektronickou regulací. Je vybaven předehřevem vody, který zvyšuje zvlhčovací výkon a ničí bakterie. Mlžina při použití předehřevu má přjemnou teplotu okolo 40 °C. Rozsah nastavení požadované vlhkosti je 40–80% ReVl po 5 %.

Cena na MALL.CZ: 5 199 Kč

Další vychytávkou pro kvalitnější dýchání jsou čističky vzduchu. Odstraňují ze vzduchu nežádoucí částice, ať už je to prach, cigaretový kouř, choroboplodné zárodky nebo alergeny. Čističky jsou díky tomu skvělé nejen pro alergiky, ale i pro kuřácké domácnosti nebo domácnosti s malými dětmi. Ocení je však každý, kdo chce doma dýchat zdravější vzduch.

Důležitými parametry při výběru čističky je vzduchový výkon (tedy jaký objem vzduchu je spotřebič schopný vyčistit) a s tím související doporučená velikost místnosti. Sledujte i přítomnost a počet filtrů či hlučnost čističky, zvlášť pokud bude umístěná v místnosti, kde spíte.

Tip: Bionaire BAP 1700

Čistička vzduchu Bionaire BAP 1700 je vybavená časovačem, na kterém si můžete nastavit vypnutí po 2, 4, 6 či 8 hodinách nebo trvalý provoz. Navíc má „PERMAtech filtr”, který se nemusí měnit. Vzduchový výkon: 170 m³/h, doporučená velikost místnosti do 34 m².

Cena na MALL.CZ: 4 999 Kč