Inspirace ze Španělska: celoroční grilování

Praha, 22. července 2013

Španělé jsou odborníci na dobré jídlo, nekonečné siesty a oslavy všeho druhu. Skvělou příležitostí pro spojení všech těchto zálib je grilování. Od koho jiného bychom se tedy měli učit, jak nejlépe grilovat, než od tohoto požitkářského národa? MALL.CZ představuje elektrické grily španělské značky Jata, díky kterým si můžete užívat grilování po celý rok.

Oproti jiným druhům grilů mají ty elektrické hned několik výhod. Při opékání je pokrm v přímém kontaktu s celou grilovací plochou a nedochází tak k odkapávání šťávy a tuku do ohně. Ideálně se hodí do malého prostoru, ať už na balkon, či dokonce domů. Díky tomu není problém ugrilovat si něco dobrého bez ohledu na počasí nebo roční dobu. Odpadají také starosti s doplňováním plynových nádob nebo špinavými briketami, stačí mít na dosah elektrickou přípojku.

Jata GR5 B

Elektrický gril Jata GR5 B je jedinečný díky ručně vyráběné terakotové grilovací desce. Španělská terakotová hlína je celosvětově uznávaná pro svoji kvalitu a specifické vlastnosti. Jedná se o vysoce odolný materiál, na kterém můžete klidně krájet bez obav, že by se deska poškodila. Při opékání si vystačíte jen s minimem oleje a přírodní terakotová hlína navíc dodává grilovaným pokrmům nezaměnitelnou chuť.

Cena na MALL.CZ: 2 599 Kč

Jata GR1100

Model Jata GR1100 má hned tři užitečné funkce: kontaktní gril, aretované zapékání a grilování na ploše. Horní desku lze navíc nastavit do šesti pozic podle toho, co právě chceme grilovat. Speciální nastavení je například pro hamburgery, roštěnou, sendviče nebo ryby. Desky jsou nepřilnavé a při pečení na kontaktním grilu je na pokrm vyvíjen rovnoměrný tlak.

Cena na MALL.CZ: 1 999 Kč

Jata GR4A

Na grilu Jata GR4A milovníci grilování ocení hlavně vysoce nepřilnavý povrch, který je díky diamantovému smaltu odolný vůči poškrábání. Krájení masa na grilovací desce nebo čištění drátěnkou tak nepředstavuje žádný problém. Praktickou vychytávkou je kanálek na přebytečný tuk. Díky tepelné spirále je zajištěno rovnoměrné rozložení tepla po celé ploše.

Cena na MALL.CZ: 1 598 Kč