Co bude letos pod stromečkem?

Praha, 29. října 2013

Chytrá elektronika, především tablety a smartphony, bude pokračovat v nástupu z loňských Vánoc. Kromě toho budou zákazníci pod stromeček kupovat i vánoční stálice, jako jsou hračky, malé spotřebiče, knihy, kosmetika, móda nebo kutilské potřeby. MALL.CZ očekává minimálně 20% meziroční nárůst svých vánočních tržeb.

O Vánocích 2012 zaznamenaly tablety a čtečky knih raketový nástup. Oproti roku 2011 si zákazníci pořídili 10× více tabletů a 20× více čteček (tisková zpráva). O letošních Vánocích obchodníci čekají další masivní růst zájmu o tablety.

MALL.CZ odhaduje, že během prosince se prodá troj- až čtyřnásobně více tabletů než před rokem. Do nabídky totiž přibyly mnohé cenově dostupné značkové modely, mezi novinkami se objeví dokonce i speciální tablety pro děti. Z dalších elektronických „hraček” budou mezi vánoční hity patřit také chytré telefony a herní konzole. Naopak zájem o čtečky elektronických knih bude letos růst spíše jen mírně.

Stoupající obliba nových technologií však neznamená, že by měl klesnout zájem o vánoční klasiky. I v letošním roce se budou ve velkém kupovat knihy i hračky, především nesmrtelné LEGO. Muži i tyto Vánoce dostanou kutilskou sadu nebo sekeru Fiskars, ženy pak parfém či kosmetiku. Kupovat se budou i malé spotřebiče, především automatické a kapslové kávovary, či letošní hit, multifunkční hrnce a rýžovary.

MALL.CZ očekává pro letošek minimálně 20% meziroční nárůst svých vánočních tržeb. Na Vánoce se obchod chystá jak posilováním logistiky a rozšiřováním sortimentu, tak otevíráním nových kamenných poboček (tisková zpráva) i letošní velkou novinkou, dopravou zdarma na vše (tisková zpráva).

Kandidáti na nejsilnější předvánoční prodejní den jsou letos dva – pondělí 9. nebo 16. prosince. Vzhledem k tomu, že zákazníci každým rokem posouvají nákupy dárků o pár dní směrem ke Štědrému dni, možná se jich letos nejvíce nakoupí až 16. prosince.