Netretail Holding dosáhl obratu ve výši 8 mld. Kč, MALL.CZ byl ziskový.

Praha, 10. července 2014

Úspěšný rok má za sebou Netretail Holding, mateřská společnost MALL.CZ. Ve fiskálním roce 2013/2014, který skončil 31. 3. 2014, společnost dosáhla konsolidovaného obratu ve výši 8 mld. Kč, což znamená meziroční růst o 34 %.

Netretail Holding působí v pěti zemích střední a východní Evropy: kromě Česka (MALL.CZ) také na Slovensku (MALL.SK), v Polsku (MALL.PL), Maďarsku (MALL.HU) a na Slovinsku (Mimovrste.com).

„Naše strategie je výrazně růstová, což znamená, že zdroje investujeme do dalšího rozvoje. I přesto MALL.CZ ve skončeném fiskálním roce dosáhl v Česku zisku 9,5 mil. Kč,” komentuje výsledky Marek Liška, generální ředitel MALL.CZ.

Společnost Internet Mall a. s. (MALL.CZ) navýšila v uplynulém roce základní kapitál o 145 mil. Kč na současných 289 mil. Kč. Další navýšení o zhruba 200 mil. Kč je v plánu během několika následujících měsíců. Zdroje společnost využije zejména k další expanzi na internetovém trhu v regionu střední a východní Evropy, kde působí.

Významným milníkem v tomto období bylo rovněž zavedení plošné dopravy zdarma, dále výrazné rozšíření pobočkové sítě (z 10 prodejen na 15) a uvedení vlastní kreditní karty ve spolupráci s Citibank. V dubnu letošního roku navíc obchod významně redesignoval.

MALL.CZ vlastní Netretail Holding BV, která patří do celosvětové skupiny Naspers, jedné z největších finančních skupin na světě, jejíž akcie jsou obchodovány na burze v Johannesburgu.