Před Vánoci MALL.CZ významně rozšíří sortiment, zrychlí doručování a zavede 60denní lhůtu na vracení zboží

Praha, 7. října 2014

Rozšíření sortimentu i pobočkové sítě, rychlejší doručování zboží a delší lhůty na jeho vrácení. Tak se internetový obchod MALL.CZ chystá na nadcházející Vánoce. Kromě tradičních vánočních dárků očekává prodejce zvýšený zájem o herní konzole, tablety a chytré telefony.

Internetová nákupní galerie MALL.cz se na letošní Vánoce připravuje ve velkém. Zákazníkům během podzimu přichystá významné rozšíření sortimentu zhruba o 60 000 unikátních produktů. V současné době jich přitom obchod nabízí přibližně 150 000. O tento výrazně větší výběr se postará především partnerský prodej. V nabídce díky marketplace přibydou úplně nové kategorie jako lékárna, erotické pomůcky, zážitky, kosmetika, DVD nebo sanita.

Kromě bohatšího sortimentu chce MALL.CZ zákazníkům poskytnout také pohodlnější servis. Proto v těchto dnech spustí speciální prodlouženou lhůtu 60 dnů na vrácení zboží. „Během 60 dnů budou moci zákazníci vrátit zboží v nepoškozeném obalu. Pro vracení nevhodných vánočních dárků je tak nová služba ideální. Zákazníky by také mohlo potěšit, že služba bude zcela bezplatná,” vysvětluje generální ředitel MALL.CZ Marek Liška.

Zrychlí se rovněž doručování balíčků. Pokud zákazník objedná do půlnoci, bude mít zboží druhý den dopoledne připravené k odběru na jedné z patnácti poboček kdekoli po Česku. MALL.CZ navíc do Vánoc otevře další tři prodejny, první z nich už příští týden v Hradci Králové.

Pro rok 2014 čeká obchod zhruba 40% nárůst obratu. „Vše nasvědčuje tomu, že plán růstu splníme, i když konec roku bude pro všechny obchodníky obtížný. Loňská listopadová intervence extrémně povzbudila nákupy, takže meziroční růst v této části roku nebude zřejmě tak výrazný,” říká Marek Liška.

O co budou mít zákazníci letos o Vánocích největší zájem? Kromě vánočních klasik, jako jsou hračky, kutilské potřeby či malé spotřebiče, očekává MALL.CZ zvýšenou poptávku po zábavní elektronice, zejména herních konzolích, tabletech (především v cenových kategoriích kolem 1 000 Kč a 2 500 Kč) a hlavně chytrých telefonech (nejvíce v rozmezí 3 500 až 4 500 Kč).