Černý pátek se na MALL.CZ protáhl až do neděle, zákazníci objednávali o 120 % více oproti předchozím dnům

Praha, 1. prosince 2014

Ačkoliv Black Friday, prodejní akce populární v USA, nemá v Česku příliš silnou tradici, zájem zákazníků byl letos obrovský. MALL.CZ zaznamenal v pátek 120% nárůst objednávek oproti čtvrtku, návštěvnost byla dokonce trojnásobná. V „běžné” týdny je přitom čtvrtek silnějším nákupním dnem než pátek.

Do Black Friday alias Černého pátku se letos MALL.CZ zapojil poprvé. Do akce obchod zařadil několik stovek produktů napříč všemi kategoriemi – od spotřebičů a elektroniky přes domácí a chovatelské potřeby či sportovní vybavení až po knihy a produkty pro děti. Maximální slevy dosahovaly 80 %.

„Více než dvojnásobný počet objednávek oproti předchozím dnům považujeme za ohromný úspěch, i vzhledem k tomu, že akční Black Friday je v Česku novým fenoménem. V některých chvílích během pátku se naše servery pořádně zadýchaly. Vánoční nákupy můžeme definitivně prohlásit za zahájené, v tomto týdnu budeme denně expedovat kolem 50 tisíc kusů zboží,” říká k Černému pátku Marek Liška, generální ředitel MALL.CZ.

Největší poptávka byla během Black Friday po televizích a malých domácích spotřebičích, velký nárůst zaznamenaly i „ne-elektro“ kategorie jako krása a zdraví, hračky a potřeby pro domácnost včetně hobby vybavení. Nejúspěšnějším zbožím byly v počtu prodaných kusů dětské plenky Pampers.

Pro velký zájem se obchod rozhodl akci prodloužit až do nedělní půlnoci. „Černým pátkem akční nabídky nekončí, naopak jich bude s blížícími se Vánocemi přibývat. Zákazníkům proto doporučujeme průběžně sledovat naše stránky,” dodává Marek Liška.