Rockaway získává společnosti Netretail a Naspers OCS Czech Republic

Praha 26. října 2015

Investiční skupina Rockaway Capital dnes oznámila, že se dohodla na uzavření smlouvy o převodu 100% podílu ve společnosti Netretail Holding B.V., která provozuje internetové obchody Mall na trzích v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Slovinsku a společnosti Naspers OCS Czech Republic s.r.o., provozující online srovnávače Heureka na českém a slovenském trhu. Dokončení transakce je podmíněno souhlasem regulátora.

Transakci, která zahrnovala Naspers a další akcionáře, realizuje investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta, financování zajistili Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a společnost PPF a výše této transakce přesáhla 200mil Euro.

„Mall i Heureka jsou úspěšné společnosti, které skvěle rozvinou naše stávající aktivity na poli e-commerce. Máme díky tomu před sebou příležitost, jak během velmi krátké doby atakovat obrat 1 miliardu Euro a obsadit pozici e-commerce lídra v regionu Střední Evropy, který přinese nové služby a pomůže rozvoji internetové ekonomiky v celém regionu,“ říká Jakub Havrlant, CEO Rockaway.

Rockaway se jako investiční skupina soustředí na budování a akvizice internetových byznysů na rostoucích trzích. Vedle toho také podporuje technologické startupy, které mají globální potenciál a pro jejich rozvoj využívá své zázemí v USA a Brazílii. E-commerce vnímá Rockaway jako strategickou oblast, kde byla doposud aktivní prostřednictvím sítě specializovaných e-shopů pod hlavičkou E-commerce Holdingu. Nové subjekty jsou příležitost, jak vybudovat seskupení silných značek v středoevropském kontextu.

„Rockaway je velice zkušený e-commerce investor a pro budoucnost Netretailu si neumím představit lepšího partnera. Internetové obchodování je stále ještě v začátcích a toto je pro nás důležitý milník v pokračování cesty, kterou jsme začali před patnácti lety,“ řekl k transakci Ondřej Fryc, CEO a zakladatel Netretailu.

Pro více informací kontaktujte:
Michaela Papežová
PR & Communication Manager at Rockaway
+420 739 917 468
[email protected]
Michala Gregorová
PR Manager at Netretail
+420 608 817 565
[email protected]