PR:CZ_2019-10-SG-SLEEPINGBABY


Rockaway představuje novou ecommerce skupinu: Mall Group

Praha, 1. srpna 2016

Investiční skupina Rockaway dokončila převzetí sítě nákupních galerií Mall. Vzniká tak nové seskupení Mall Group, v jehož čele stojí Jakub Havrlant a které obsahuje i specializované eshopy z dosavadního portfolia Rockaway.

Mall Group se vedle tuzemského trhu bude soustředit na region střední a východní Evropy, kde chce upevňovat pozici lídra. V jejím portfoliu je nákupní galerie Mall, včetně svých zahraničních zastoupení a specializované eshopy z dosavadního portfolia: CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

Mall Group představuje doposud nejvýznamnější investici skupiny Rockaway, v jejím čele stojí Jakub Havrlant: ”Příležitost, která je před námi, je naprosto unikátní. Máme šanci navázat na silnou pozici Mallu a postavit kolem něj další služby a produkty. Spokojený zákazník pro nás nebude jenom obchodní klišé, ale podstata naší strategie. Cílíme nejen na Čechy, ale i v evropský region a budeme se snažit vytvořit zásadní projekt v rámci evropské internetové ekonomiky.”

Ondřej Fryc, původní zakladatel a CEO skupiny Netretail, do které patří Mall.cz i jeho zahraniční pobočky, odchází z exekutivy do advisory boardu Mall Group: „Jsem hrdý na to, co jsme spolu s týmem za 16 let práce vytvořili. Zároveň jsem rád, že skupina bude mít znovu české vedení a plnou podporu akcionáře a těším se na to, co všechno ještě dokáže. Do dalšího rozvoje skupiny již nebudu exekutivně nijak zasahovat, jako každý „otec“ však budu svému dítku z povzdálí držet palce.“

Transakci realizovala investiční skupina Rockaway s finanční podporou Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a skupiny PPF.

Telegraficky další novinky:

  • Na úrovni Mall Group vzniká nový management tým, který má pro tento rok jednoznačný cíl: podpořit Mall.cz i jeho zahraniční pobočky v dosažení vytyčených cílů pro letošní vánoční sezonu.
  • Směrem k zákazníkům budou i nadále fungovat všechny značky tak, jak je lidé znají. Mall Group je jméno holdingu.
  • Cenový srovnávač Heureka, který se stal členem Rockaway nedávno, pod Mall Group nespadá. Heureka má vlastní vedení a oproti Mall Group odlišnou strategii i cíle a proto nemáme v úmyslu jakkoliv jí propojovat s Mall Group.