Semo Čekanka k rychlení - Mechelse Middelvroeg puková 0,6g
Popis
Cichorium intybus L. (partim) / Čekanka salátová – puková
Popis:
Vynikající, dieteticky hodnotná zelenina pro konzum rychlených puků v zimním období. Vyséváme v květnu do hluboko propracované půdy s pH minimálně 5,5. Rozteč řádků volíme od 30 do 50 cm. Po vzejití vyjednotíme na 10 – 15 cm. Kořeny sklízíme v září až v říjnu, když dosáhnou síly 3,5 – 4,5 cm. Z 1 m2 sklidíme cca 2,5 kg kořenů. Po seříznutí listů na 2 – 3 cm skladujeme kořeny až do rychlení při teplotě 1 – 2°C a vysoké vzdušné vlhkosti. Rychlíme v nádobách s pískem nebo v hydroponii, v temných prostorách nebo zakryté černou folií.
HTS: 1,3 – 1,5 g
V 1 g: 600 – 700 semen
Výsev: květen – červen
Sklizeň: říjen – listopad
Odrůda:
DI BRUXELLES – kvalitní puková odrůda pro rychlení puků od prosince do února. Puky jsou bílé, kompaktní, pevně uzavřené.
Čekanka salátová: DI BRUXELLES (Cichorium intybus L./Čakanka obyčajná)
Popis:
Kvalitní odrůda pro rychlení puků od prosince do února. Puky jsou bílé, kompaktní, pevně uzavřené.
ČEKANKA SALÁTOVÁ – PUKOVÁ
Vynikající, dieteticky hodnotná zelenina pro konzum rychlených puků v zimním období. Vyséváme v květnu do hluboko propracované půdy s pH minimálně 5,5. Rozteč řádků volíme od 30 do 50 cm. Po vzejití vyjednotíme na 10 – 15 cm. Kořeny sklízíme v září až v říjnu, když dosáhnou síly 3,5 – 4,5 cm. Z 1 m2 sklidíme cca 2,5 kg kořenů. Po seříznutí listů na 2 – 3 cm skladujeme kořeny až do rychlení při teplotě 1 – 2 °C a vysoké vzdušné vlhkosti.Rychlíme v nádobách s pískem nebo v hydroponii, v temných prostorách nebo se zakrytím černou folií.
ČEKANKA SALÁTOVÁ – HLÁVKOVÁ
Pro pěstování hlávkové čekanky jsou vhodné všechny typy půd v dobré kondici.Méně vhodné jsou přehnojené půdy. Optimální denní teplota pro její pěstování je okolo 25 °C,noční teploty se smí pohybovat v rozmezí 8–15 °C, teploty pod 8 °C mohou způsobit zastavení růstu a vývoje.Aby se zastavilo vybíhání do květu, je třeba zajistit teplotu po celou dobu předpěstování min. 20 °C a rané kultury před výsadbou neotužovat. Dále je třeba vyloučit další stresové situace během vegetace, které mohou být příčinou vybíhání – např. vysoké teploty, nedostatek vláhy. K dosažení tmavě červené barvy a dobře utvářených hlávek je nutný rozdíl mezi denní a noční teplotou 8 – 10 °C.
Hnojení:
- N 80 kg N / ha
- P 100 kg P2O5 / ha
- K 100 – 150 kg K2O / ha