Zastřihovače vlasů neboli strojky na vlasy nesmí chybět v žádné domácnosti, jejíž členové nosí krátký sestřih a chtějí si jej kdykoliv upravit dle potřeby. Některé zastřihovače si poradí nejen s vlasy, ale také s vousy – zastřihovače vlasů a vousů tak vyřeší hned dva problémy najednou!   

Zobrazit více

Akumulátorový nebo síťový zastřihovač vlasů?

Dle způsobu napájení dělíme zastřihovače vlasů na 2 typy: 


Síťový zastřihovač vlasů

Elektrický strojek je napájen ze sítě, za pomoci el. kabelu. Je třeba myslet na to, že kabel má omezený dosah, a proto byste měli mít po ruce el. zásuvku. 

 • neomezená doba provozu
 • není třeba jej pravidelně dobíjet
 • nepraktický na cesty
 • omezená délka kabelu

Aku zastřihovač vlasů

Tyto zastřihovače vlasů jsou vybaveny akumulátorem, který je třeba dobíjet pomocí nabíjecí stanice či kabelu. Ocení je zejména cestovatelé, kteří nemají vždy přístup k el. zásuvce. 

 • lze jej použít i tam, kde není přívod el. energie
 • při práci nejste omezeni el. kabelem
 • je nutné jej pravidelně dobíjet

Strojek na vlasy s kombinovaným napájením umožňuje využívat oba předchozí způsoby – proto se můžete dle situace volně rozhodnout, který bude vhodnější. 


TIP!

Stejně jako strojky na vlasy, i holicí strojky lze napájet ze sítě nebo akumulátoru.


Parametry strojku na vlasy, které byste měli sledovat


Doba provozu

V případě, že jste si vybrali akumulátorový zastřihovač vlasů, měli byste před koupí ověřit max. dobu provozu – tedy čas, po který vydrží strojek pracovat, než bude třeba jej nabít. Doba chodu se může výrazně lišit – od 15 po 420 minut. Průměrná hodnota u většiny modelů je asi 80 – 120 minut, a pro běžné domácí použití je obvykle plně dostačující. Při výběru zohledněte také dobu nabíjení akumulátoru, se kterou je třeba při práci počítat. 


Počet nástavců

Počet nástavců se u jednotlivých modelů může výrazně lišit – zatímco některý model může vlastnit pouze 3 základní nástavce, u jiného se dočkáte až 20 různých nástavců pro různé délky vlasů, úpravu chloupků, vousů a podobně. Zásadní jsou nástavce na vlasy různých délek – vlasy s jejich pomocí můžete jednoduše zkrátit na 1 mm nebo i 5 cm. 


Materiál břitů

Pokud hledáte kvalitní zastřihovač vlasů, který vydrží léta, zaměřte se na jeho břity a použitý materiál. Obecně platí, že čím tvrdší a odolnější materiál je pro výrobu břitů použit, tím je práce se zastřihovačem pohodlnější, přesnější a jeho životnost delší. 

 • Břity z oceli – cenově nejdostupnější provedení, které je však také nejméně odolné a má tendenci reznout – proto byste strojek neměli umývat pod vodou.  
 • Břity z nerezu – vhodná volba v případě, že strojek používáte pouze občas. Nerez lze omývat pod vodou, při častějším využití se však poměrně rychle tupí. 
 • Břity z keramiky – vynikají schopností samoostření – není třeba je brousit. Nelze je však umývat pod vodou a jsou oproti jiným materiálům křehké, proto vyžadují opatrné zacházení. 
 • Břity z titanu – nejodolnější břity ideální pro pravidelné a časté zastřihování vlasů, hodí se i pro profesionální využití. Velmi dobře odolávají otupení, lze je mýt pod vodou a vynikají vysokou tvrdostí. 


Funkce strojku na vlasy, které oceníte!

 • Indikátor nabití – jednoduše poznáte, kolik času zbývá do vybití strojku. 
 • Funkce odsávání – průběžně odsává vlasy nebo vousy během stříhání, není třeba je později uklízet. 
 • Vodotěsnost – strojek lze pohodlně umývat pod vodou. 

Zastřihovač vlasů a vousů – praktický pomocník 2v1! 

Často se můžete setkat se zastřihovači vlasů a vousů v jednom! Díky tomu si snadno upravíte účes, vousy, případně zastřihnete nežádoucí chloupky v obličeji. 


TIP!

K dostání jsou také samostatné zastřihovače vousů a kompaktní zastřihovače chloupků, díky kterým se pohodlně dostanete i do méně dostupných míst (např. pro zastřižení chloupků v nose apod.)


Tipy na nákup zastřihovače na vlasy

 • Zastřihovače vlasů Philips jsou multifunkční, disponují samoostřícími břity a jsou voděodolné, takže je můžete pohodlně využívat i ve sprše.  
 • Rowenta nabízí zastřihovače s odolným titanovým potahem a unikátním vakuovým systémem, který zachytí až 99 % vlasů.
 • Zastřihovače vlasů od firmy Remington potěší všechny milovníky tradičních hodnot jedinečným designem, který je inspirován prvním elektrickým planžetovým strojkem na světě z roku 1937.  
 • Braun zastřihovače vlasů vám dají na výběr z 16 délek, na které můžete s jejich pomocí vlasy upravit. Díky systému SafetyLock si strojky pamatují poslední nastavenou délku, kterou jste při stříhání použili. 
 • Štítek
  Akce
  ×
-46%
ECG ZS 1520CC
17x

ECG ZS 1520CC

499 Kč
269 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Zastřihovač vlasů s nastavitelnou délkou střihu od 4 do 16 mm. ECG ZS 1520CC s kvalitní nerezovou čepelí se postará o váš skvělý účes. Nastavit můžete 11 délek střihu. Na jedno nabití vydrží pracovat až 50 minut.

Od prodejce MALL
-50%
ECG ZS 1020 White
38x

ECG ZS 1020 White

399 Kč
199 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Síťový zastřihovač s nerezovými čepelemi. ECG ZS 1020 White v bílém provedení umožňuje nastavení výšky zastřižení vousů od 0,8 do 2,8 mm. V balení naleznete kromě zastřihovače také 6 nástavců, hřeben, olej a čisticí kartáček.

Od prodejce MALL
-53%
SENCOR SHP 4302RD
50x

SENCOR SHP 4302RD

599 Kč
279 Kč
Akce

Zastřihávač vlasů Sencor SHP 4302RD má možnost stříhání bez hřebenového nástavce, nastavitelná výška zastřižení 1 – 8 mm, grafické zobrazení délky střihu. LED indikátor dobíjení. Pánové mohou využít bezšňůrový provoz na baterii nebo s připojenou napájecí šňůrou.

Od prodejce MALL
-26%
Philips Series 3000 HC3510/15
161x

Philips Series 3000 HC3510/15

699 Kč
516 Kč
Výprodej

Elektrický zastřihovač vlasů a vousů s omyvatelnými břity pro snadné čištění. Philips Series 3000 HC3510/15 umožňuje pohodlné nastavení délky střihu ze 13 možných délek. O skvělý střih se postarají samoostřící nerezové čepele s dlouhou životností. Zatřihovač je určen pouze pro provoz při zapojení do sítě.

Od prodejce MALL
-53%
Remington PG6130 Groom Kit
222x

Remington PG6130 Groom Kit

1 189 Kč
549 Kč
Akce

Zastřihovací sada Remington PG6130 Groom Kit je naprosto univerzální. Zaručuje okamžité výsledky pro zkrocení vašich vlasů a chloupků.

Od prodejce MALL
Hyundai HC 103
59x

Hyundai HC 103

449 Kč
388 Kč
Výprodej

Zastřihovač vlasů a vousů Hyundai HC 103. Zastřihovač má k dipozici 3 hřebenové nástavce pro stříhání vlasů s 10 stupni nastavení délky, rozsah volitelné délky střihu 0,5 až 36 mm díky kterému každý nalezne svůj styl. Navíc nechybí ani integrovaný prostřihávač vlasů.

Od prodejce MALL
-57%
Hyundai HC 910
28x

Hyundai HC 910

450 Kč
193 Kč
Výprodej

Zastřihovač vlasů Hyundai HC 910 pro váš precizní sestřih. S ostrými břity a variabilními nástavci se meze vašemu sestřihu nekladou. Snadné čištění díky přiloženému čisticímu kartáčku a olejíčku.

Od prodejce MALL
-56%
SENCOR SHP 320 SL
291x

SENCOR SHP 320 SL

299 Kč
129 Kč
Akce

Zastřihovač vlasů Sencor SHP 320 SL, s délkou přívodního kabelu 1,8 m. Zastřihávač má 4 hřebenové nástavce, závěsné poutko, nerezový břit, který nepodléhá korozi a páčku pro nastavení střihu při stříhání bez nástavce.

Od prodejce MALL
-36%
Remington PG4000 G4GraphiteSeries
19x

Remington PG4000 G4GraphiteSeries

1 569 Kč
999 Kč
Akce

Zastřihovač v bezdrátovém provedení s dobou provozu až 60 minut. Remington PG4000 G4GraphiteSeries disponuje samoostřícími čepelemi a grafitovým povrchem, který je navržen pro maximální pohodlí při použití. Čepele a nástavce jsou omyvatelné.

Od prodejce MALL
-34%
Concept ZA7035
1x

Concept ZA7035

499 Kč
325 Kč
Výprodej

Zastřihovač vlasů a vousů s Ni-MH akumulátorem. Concept ZA7035 je vybaven samoostřícími břity, odnímatelnou a omyvatelnou hlavní jednotkou a otočným kolečkem pro nastavení délky střihu. Součástí balení je hřebenový nástavec, olej k promazání břitů, hřeben, čistící kartáček a nabíjecí USB kabel.

Od prodejce MALL
-50%
SENCOR SHP 4501BK
60x

SENCOR SHP 4501BK

599 Kč
299 Kč
Akce

Zastřihovač vlasů s ergonomickým držadlem a možností stříhání bez hřebenového nástavce. Sencor SHP 4501BK má provozní dobu akumulátoru 40 minut, dobíjení je možné ze sítě. Šířka čepele je 39 mm, délku střihu si můžete zvolit pomocí hřebenových nástavců s Lock-Up systémem.

Od prodejce MALL
-54%
ETA Ted 5341 90000
10x

ETA Ted 5341 90000

699 Kč
321 Kč
Výprodej

Zastřihovač vlasů se síťovým provozem. ETA Ted 5341 90000 nabízí profesionální kvalitu pro domácí použití. Ostrý nerezový břit s možností použití bez hřebenového nástavce umožňuje zastřihovat na délku 1 mm. V balení naleznete 4 vyměnitelné hřebenové nástavce.

Od prodejce MALL

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Zastřihovače vlasů.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Zastřihovače vlasů výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Zastřihovače vlasů akce.