Ca’ del Baio

Ca’ del Baio Barbera d'Alba "Paolina" DOC 2020

Ca’ del Baio Barbera d'Alba "Paolina" DOC 2020

320 Kč

Fermentace tohoto vína probíhá v nerezových tancích, následně víno zraje jeden rok v dubových sudech. Paolina má hlubokou rubínovou barvu a příjemně voní po červeném rybízu, malinách a borůvkách. V ústech je víno krásně šťavnaté, pulzující s vyšší kyselinou.

Partner: OKvino.cz
Ca’ del Baio Chardonnay "Luna d'Agosto" Langhe DOC 2020

Ca’ del Baio Chardonnay "Luna d'Agosto" Langhe DOC 2020

290 Kč

Příjemně svěží Chardonnay jehož barva připomíná slámově žlutou. Vůně je expresivní, ze skleničky se derou tóny citrusů, exotického ovoce a lučních květin. V chuti je víno středně plné, šťavnaté a osvěžující. Ovocné tóny připomínající meloun, jablko nebo meruňku doplňuje jemná mineralita v závěru.

Partner: OKvino.cz

Vinařství disponuje 25 hektary vinic v katastrech obcí Barbaresco a Treiso. Vysazeny zde jsou bílé odrůdy Moscato, Chardonnay a Riesling a modré odrůdy Nebbiolo, Barbera a Dolcetto. Téměř všechna vína jsou lahvována jako čistě odrůdová. Nejprestižnější vína vznikají z odrůdy Nebbiolo a réva používaná pro výrobu Barbaresca dosahuje stáří 25 až 40 let. Vinařství disponuje některými prestižními polohami a vína lahvuje pod označením jednotlivých cru – Asili, Pora, Vallegrande a Marcarini.