Doxa

Historie hodinek Doxa se datuje od roku 1889, kdy ji ve švýcarském kantonu Neuchatel založil Georges Ducommun.V dnešní době je značka Doxa průkopníkem v designu hodinek.

Úzký vztah mezi automobilovým a hodinářským průmyslem má svou historii již od začátku 20. století. Palubní desku automobilu poprvé ozdobily hodiny v roce 1911. Přínosem značky Doxa do dějin závodních aut bylo uvedení patentovaného 8 denního chodu v roce 1908, v legendárních panelových hodinách. Mechanismus je známý pod označením DOXA 8 DAYS. Právě těmito hodinami vybavil svá závodní auta největší automobilový výrobce své doby Bugatti. Začátkem 20. století bylo naprosto běžné, že výrobci předváděli své hodiny před odbornou porotou na různých výstavách. Doxa získala v roce 1905 cenu poroty Hors Concorus v Liege. O rok později pak byla oceněna zlatou medailí na největší výstavě v Miláně. V letech 1920 – 1950 Doxa vedla rozsáhlé reklamní kampaně. Její nápadité plakáty, které držely krok s měnícími se módními trendy, vykazovaly značný vliv Art Deco.

V roce 1952 vznikl slogan, který Doxa dodržuje dodnes: "Since 1889, the right time at the right price“ („Od roku 1889, ve správný čas za správnou cenu.“)