Hempz

Kosmetickou značku Hempz založil již v roce 2002 Američan Bruce West, Jr.. Již od počátku se stala velmi oblíbenou kosmetikou po celých Spojených státech a později pak i v dalších zemí po celém světě.

Podstata jeho myšlenky spočívá ve využití 100 % čistého přírodního konopného oleje získaného přímo ze semen konopí pro zdraví pokožky. Konopný olej je známý obsahem esenciálních mastných kyselin a klíčových aminokyselin, přírodních proteinů, vitamínů, antioxidantů a minerálů. Konopný olej je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů složek, které jsou životně důležité pro zdraví pokožky a silnější a zdravé vlasy. Řada výrobků obsahuje i cenný extrakt z konopí, který je také bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin, aminokyselin a živin nezbytných pro hydrataci a výživu pokožky a umocňuje tak pozitivní efekt výrobku.

Kosmetika Hempz dále obsahuje další přírodní extrakty, které napomáhají péči o pokožku a vlasy a dodávají výrobkům neuvěřitelně krásnou vůni. Jedná se mimo jiné o extrakty z vanilky, švestky, kokosu, vodního melounu, ženšenu, granátového jablka, citrusových plodů, okurky, jasmínu, jablka, yongy, cogonské trávy, mořských řas, zázvoru, rozmarýnu, máty, broskve, divoké růže, papáji, malin, borůvek a manga. Většina výrobků obsahuje i také ceněné bambucké máslo.

Hempz se snaží být co nejšetrnější k přírodě a poskytovat člověku dary, které mu příroda dává. Drtivá většina výrobků neobsahuje parabeny, lepek a všechny výrobky jsou 100% veganské. Šampony pak neobsahují sulfáty. Dalším důležitým faktem je, že výrobky NEJSOU testovány na zvířatech.