10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

Měsíc květen je symbolem lásky a rozkvětu – spolu s ním je neodmyslitelně spojen také 1. máj – lásky čas a tradiční polibek pod rozkvetlou třešní! Traduje se, že žena políbená pod rozkvetlým stromem, si do dalšího roku zachová krásu, svěžest i plodnost, nepolíbené ženy naopak uschnou. Vydejte se proto se svým protějškem na romantickou prvomájovou procházku po Praze a najděte si rozkvetlou třešeň, pod kterou se políbíte. V našem článku přinášíme tipy na ty nejkrásnější třešňové stromy, které v Praze rostou!

Petřínská rozhledna jako letitý symbol romantiky 

Petřínská rozhledna stojí na jednom z nejvyšších vrcholů Prahy již více než 130 let. Její podobnost s pařížskou Eiffelovou věží z ní dělá romantické místo s nádherným výhledem na Prahu a Pražský hrad, které se za svou existenci právem stalo oblíbeným místem zamilovaných. Při jarních návštěvách hlavního města byste její návštěvu rozhodně neměli vynechat. V okolních Petřínských sadech pak najdete množství ovocných stromů, včetně nádherně rostlých a na jaře bujně kvetoucích třešní.

1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

→ V přilehlé Seminářské zahradě najdete dokonce na 50 kusů nově vysazených třešní a během květu si tak můžete užít vskutku malebný výhled na Malou Stranu! 

TIP!

Toto místo je ideální k uspořádání romantického pikniku ve dvou – nezapomeňte si sebou na procházku přibalit piknikový koš, deku a láhev dobrého vína.


1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

V Letenských sadech najdete vzrostlou třešňovou alej

Dalším místem, odkud je nádherný výhled na Staré Město, a které je jako stvořené pro jarní romantickou procházku, jsou rozlehlé Letenské sady. V blízkosti dětského hřiště se nachází bujná třešňová alej, pod kterou můžete dostat svůj prvomájový polibek! Navíc je skvělým místem, kam se vydat na procházku i s malými dětmi. Občerstvit se můžete v nedalekém Letenském zámečku nebo nasávat sluneční paprsky na přilehlém venkovním posezení.


Vokovická třešňovka nedaleko Divoké Šárky je oázou klidu 

Pokud se chcete vyhnout frekventovaným plochám v centru Prahy, a užít si romantické chvíle o samotě, vydejte se na výlet k přírodnímu parku Divoké Šárky, který je plný skalisek a pozoruhodných výhledů do údolí. V jeho blízkosti se nachází poměrně rozlehlý historický sad Vokovická třešňovka, který je rozprostírá v mírném svahu a je protkán romantickými pěšinkami. Setkat se zde můžete i s volně pasoucími stády koz a ovcí.

1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

Třešně na Havránce – výlet za polibkem můžete spojit s návštěvou ZOO

Nad svahem Trojské kotliny v oblasti zvané „Havránka“ se nachází vzrostlý třešňový sad, který je dalším kouzelným místem pro romantický prvomájový polibek. Bude zde mít dostatek klidu užít si jeden druhého, z vyhlídky Havránka je navíc nádherný výhled do údolí Vltavy s Trojským zámkem. Toto místo má v podvečerních hodinách kouzelnou atmosféru, kterou oceníte obzvláště v případě, že plánujete požádat svou milou o ruku. 

→ Při cestě do třešňového parku na Havránce můžete navštívit také nedalekou zoologickou zahradu v Tróji, která je nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé! Vzít s sebou můžete dokonce i psí mazlíčky!


Rozlehlý třešňový sad v blízkosti Hemrových skal nadchne milovníky přírody 

V blízkosti Prokopského údolí najdete volně přístupný třešňový sad, který se nachází jen několik desítek metrů od impozantních Hemrových skal – na své si tak přijdou obdivovatelé přírodních krás. Prvomájovou procházku můžete obohatit o naučnou stezku Prokopského údolí a užít si se svým protějškem chvil pohody a vzájemné blízkosti uprostřed kvetoucího jara.

Nemáte nablízku kvetoucí třešeň? Nezoufejte – dle tradice postačí i jabloň, višeň nebo bříza! V případě, že se do hlavního města nechystáte, vezměte svoji polovičku na procházku do okolí vašeho bydliště – na zámek, k jezeru nebo na rozkvetlou louku. Důležitý je především společně strávený čas!

1. máj v Praze aneb kam si zajít pro prvomájový polibek?

TIP!

Pokud chcete svoji milou překvapit, obdarujte ji pod rozkvetlým stromem drobným šperkem, který jí bude stále připomínat letošní romantickou procházku!


Další zajímavé články

Kam na 1. máj? Uspořádejte piknik v rozkvetlé přírodě!

První máj aneb lásky čas – jak oslavit tento významný den? Co třeba romantickým piknikem v zelenající se krajině?... celý článek