Hampstead Tea London BIO černý čaj citron & pomeranč 20ks x 4

Značka: Hampstead Tea London Náš kód: 1243420

Doprava zdarma

Hampstead Tea London BIO černý čaj citron & pomeranč 20ks x 4

Příjemně aromatický černý BIO čaj z indické provincie Darjeeling s citronovou kůrou a pomerančovým extraktem. Balení obsahuje 4 × 20 × 1.5g. Celý popis

359

359 Kč včetně DPH

Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Náš kód: 1243420

Popis

Popis produktu

 • Země původu čaje: Indie, provincie Darjeeling, oblast Makaibari.
 • Chuť: příjemně aromatický černý čaj s citronovou kůrou a pomerančovým extraktem.
 • Příprava: sáček přelijeme čerstvě uvařenou horkou vodou a necháme 3–5 minut louhovat.
 • Složení: černý čaj, citrónová kůra, výtažek z pomeranče.
 • Všechny suroviny pocházejí z produkce ekologického zemědělství.
 • Obsah balení: 4 × 20 × 1.5g.
 • Skladujte v suchu.
 • Čajové lístky pro čaje Hampstead Tea London pochází z indické oblasti Darjeeling, přesněji z čajové zahrady Makaibari. Pěstování v této nádherné oblasti subtropického pásu začalo již v roce 1859, čímž je oblast unikátní – nachází se zde první, dosud rodinná, továrna na zpracování čaje na světě. Všechny čaje jsou sklízeny výhradně ručně.
 • V Makaibari se využívá tzv. biodynamický způsob zemědělství, což je alternativní způsob hospodaření, který popsal rakouský filosof, pedagog a esoterik Rudolf Steiner již začátkem 20. století. Tento typ zemědělství klade důraz zejména na vysokou přirozenou kvalitu surovin a dlouhodobou udržitelnost produkce v dané oblasti. Princip spočívá v tom, že zemědělci šetrně hospodaří s přírodními zdroji a vrací přirozenou cestou do půdy živiny, které z ní čerpají. Makaibari je díky významné pomoci společnosti Hampstead Tea London, první světovou oblastí s certifikátem biodynamického zemědělství na světě.
 • Biodynamický původ produktů zaštiťuje certifikace biodynamického zemědělství Demeter. Certifikace Demeter garantuje nejvyšší možnou úroveň biodynamického zemědělství. Převyšuje standardní BIO certifikaci a zaručuje například i to, že při pěstování plodin nebyly použity žádné uměle vyrobené látky, pouze kompostovaná zemina produkovaná přímo na konkrétních plantážích. V biodynamickém zemědělství se důsledně dodržují etické zásady vůči ochraně a udržitelnosti životního prostředí.
 • Zároveň koupí produktu s certifikací Demeter máte jistotu, že byly zaplaceny spravedlivé výkupní ceny surovin – takové, které plně reflektují jejich hodnotu a hodnotu lidské práce.

Společnost Hampstead Tea London vznikla v roce 1989. První čaje s certifikací biodynamického zemědělství a Fairtrade začala vyrábět v roce 1995. Společnost Hampstead Tea London vrací část svých zisků zpět do farmářských komunit, se kterými velmi úzce osobně spolupracuje. Peníze jsou investovány na podporu rozvoje především v oblasti školení zemědělců, vzdělávání a lékařské péče. Lidem, kteří čajové lístky sbírají a zpracovávají, se tak dostává za jejich práci spravedlivé odměny a mohou žít v důstojných podmínkách v místě svého domova.


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Druh čaje černý
Bio ano
Počet kusů v balení 4 ks