Jak vybrat digitální fotorámečky

Vystavte si fotografie svých blízkých, domácího mazlíčka nebo třeba vysněného auta. Že na to stačí obyčejný fotorámeček? Stačí, ale s digitálním fotorámečkem si užijete více zábavy. Vejde se do něj spousta fotek, které můžete střídat, a některé rámečky dokážou přehrát i video nebo mp3. Podle čeho si digitální fotorámeček vybrat?

Fotorámečky jsou ideálním vánočním dárkem. Vždyť které prarodiče by nepotěšilo album plné fotek vnoučat? Současně jich je na trhu velké množství, s různým počtem funkcí a v různých designech, a před nákupem je proto třeba se v nabídce zorientovat.

Jak začít? Prohlédněte si všechny rámečky v nabídce a podívejte se na jejich jednotlivé funkce. Díky tomu získáte představu, které funkce by vám vyhovovaly, a také v jaké cenové hladině si fotorámeček přejete.

Jak vybrat digitální fotorámečky

Kterých parametrů si všímat?

Velikost LCD monitoru, na němž se budou ukazovat fotky, se udává v palcích a rozměrem se myslí délka úhlopříčky monitoru. Budete mít fotorámeček před sebou na stole a stačí vám tak menší rozměr? Nebo chcete koukat na veliké fotografie?

Na velikost monitoru navazuje další parametr, a to rozlišení displeje fotorámečku. Obvykle platí, že čím větší je displej, tím větší rozlišení rámeček má.

Jaké typy paměťových karet fotorámeček podporuje, je možno vložit USB flash disk, má interní paměť? Promyslete si, jak často budete do rámečku nahrávat data, a podle toho si vyberte komfortní způsob.

Zajímejte si i o způsob napájení. Některé fotorámečky udrží v chodu pouze zapojení do elektřiny, některé disponují i vestavěným akumulátorem. Díky tomu můžete rámeček přenášet, výdrž však závisí na kapacitě baterie.


Co ještě fotorámečky umí

Všechny digitální fotorámečky umí zobrazovat fotografie, to se rozumí samo sebou. Hračičky potěší i další funkce, například:

  • přehrávání videí,
  • přehrávání muziky v mp3,
  • rádio,
  • dálkové ovládání,
  • možnost propojení s TV,
  • hodiny, kalendář a mnoho dalších funkcí.