Rady a tipy foto

Jak vybrat fotoaparát

Každý má nějaký stanovený cenový limit pro nákup fotoaparátů. Pokud si zvolíte v možnostech řazení fotoaparátů podle ceny, váš výběr se zůží a bude pro vás jednodušší vybrat si ideální fotoaparát.


Jak vybrat objektiv

Objektiv je čočka nebo soustava čoček vytvářející opticky změněný obraz, který se dále zpracovává a tělo digitálních zrcadlovek (DSLR) se bez něho neobejde. Tělo objektivu samo o sobě dokáže obraz pouze zaznamenat, ale na snímač či kinofilm jej promítne právě objektiv. Právě proto je výběr objektivu tolik důležitý a především na něm záleží, zda bude obraz krásně prokreslený a ostrý do detailů, či bude zdeformován nejrůznějšími optickými vadami (např. rozostřen a podobně).


Jak vybrat digitální videokameru

Kamery se dají rozdělit podle různých hledisek. Asi nejjednodušší je rozdělení podle toho, na co se výsledné video ukládá, HDD kamery a kamery se záznamem na paměťové karty.


Zkratky objektivů

Objektiv pochází z dílny různých výrobců a každý má odlišné označení a název. Podle těchto označení dokážeme poměrně snadno určit, jaký model je vhodný k různým účelům. Tato stránka vám umožní se v těchto zkratkách orientovat snadno a rychle.


Jak vybrat digitální fotorámečky

Vystavte si fotografie svých blízkých, domácího mazlíčka nebo třeba vysněného auta. Že na to stačí obyčejný fotorámeček? Stačí, ale s digitálním fotorámečkem si užijete více zábavy. Vejde se do něj spousta fotek, které můžete střídat, a některé rámečky dokážou přehrát i video nebo mp3. Podle čeho si digitální fotorámeček vybrat?