Proč si pořídit infrasaunu

Saunování je odedávna symbolem relaxace a zdraví. Není divu, když pomáhá uvolnit celé tělo a zbavit se námahy i stresu. Ani saunování v domácích podmínkách není žádnou novinkou, méně známé jsou však infrasauny. Jak fungují a proč jsou čím dál oblíbenější?

Pokud bychom měli výhody infračervených saun stručně shrnout, určitě musíme zmínit jejich nižší provozní teplotu. Díky ní se v infrasauně lépe dýchá a infrasauna je vhodná i pro lidi citlivé na vysoké teploty. Infrasauny jsou navíc jednodušší na ovládání a ocenit je třeba i jejich úspornější provoz ve srovnání s klasickými saunami.

Jak infrasauny fungují

Na rozdíl od klasické sauny infrasauna používá infračervené záření pro přímé prohřívání lidských tkání do hloubky cca 4 cm. V infrasauně vzduch ohřívá méně než 20 % infračervené energie, takže zbývá přes 80 % na přímý ohřev našeho těla. Proto kabina na bázi infračerveného záření prohřívá lidské tělo do daleko větší hloubky a mnohem efektivněji než tradiční sauna. Energie produkovaná infračervenými paprsky navíc vylučuje z těla až 3x větší obsah škodlivých látek v porovnání s tradiční saunou.

Infračervené paprsky pracují s teplotou vzduchu v rozmezí 30 – 60 °C, zatímco tradiční sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 – 105 °C. Nižší teploty vzduchu jsou příjemné pro lidi s vyšším kardiovaskulárním rizikem, protože toto riziko se při vysokých teplotách v tradičních saunách znatelně zvyšuje. V infračervených kabinách se také pohodlněji dýchá.

Infračervené kabiny jsou také jednodušší a příjemnější na používání než tradiční sauny. Předehřátí tradiční sauny trvá 30 – 90 min, předehřátí infračervené kabiny za pokojové teploty trvá asi 5 – 10 min. Další výhodou jsou obrovsky snížené provozní náklady.

Proč si pořídit infrasaunu

Příznivé účinky infrasauny

 • Zvyšuje rozpínavost tkáně
 • Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad
 • Snižuje svalové napětí
 • Mírní bolesti
 • Stimuluje krevní oběh
 • Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže
 • Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 kcal
 • Účinná relaxace a regenerace organismu

Jak se dá využít infrasauna?

 • 1–2krát týdně jako potící kůra v délce 30 – 40 min při teplotě 50 – 60 °C. Potivost bývá 2× vyšší než u klasické sauny. Potící kůru zakončíte vlažnou vodou ve sprše nebo vaně. Doporučuje se kombinace s vodní masáží.
 • Denní použití infrasauny: k prevenci, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5–15 min. ihned po zapnutí infrasauny v lehkém oblečení při teplotě do 60 °C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.
 • Vhodné pro alergiky, astmatiky nebo lidi těžce snášející vysoké teploty.
Proč si pořídit infrasaunu

Z čeho můžete vybírat

Infrasauny jsou na trhu dostupné v rozličných designech i cenových kategoriích. Je jen na vás, kolik hodláte do domácího saunování investovat a jakému vzhledu dáváte přednost. Vybrat si můžete například infrasaunu v klasickém dřevěném designu á la finská sauna, ale také moderní designovou infrasaunu, která vhodně doplní interiér vašeho domova.

Náš tip: Podívejte se do naší nabídky na infrasauny značky Marimex. Vyrobeny jsou z kanadské borovice (hemlock) s původem v kanadských lesích, stromu s měkkým dřevem s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Kanadská borovice je ideální pro lidi s alergiemi na dřevo, neboť nevydává žádnou vůni a neobsahuje pryskyřici. Výhodou infrasaun Marimex je i snadná montáž a bezplatná 3letá záruka.

Podívejte se na nabídku infrasaun Marimex.

Nezávadnost   Záruka Canada

Sauny a infrasauny