Autonabíječky využijete především v zimních měsících, kdy se autobaterie vlivem chladu rychleji vybíjí. Pří výběru rozhoduje rozsah dobíjecího proudu, napětí autonabíječky i kapacita autobaterie. Jakou nabíječku do auta vybrat a jak funguje?

Zobrazit více

Kdy si pořídit nabíječku do auta?

Autonabíječky jsou vhodné pro ty, kteří:

 • jezdí v zimě krátké vzdálenosti, a autobaterie se nemá možnost za jízdy dobít.
 • parkují venku i během zimy, kdy teploty často padají pod bod mrazu.
 • jezdí autem pouze svátečně.
 • chtějí předcházet vybití autobaterie na cestách.
Info:

Pokud potřebujete například odjet ráno do práce a auto nestartuje kvůli vybité autobaterii, zachránit vás může i soused s autem a startovací kabely, které patří k nepovinné, ale praktické výbavě automobilu. Díky nim propojíte akumulátory obou aut a získáte potřebnou energii k nastartování. V drtivé většině případů je poté nutno autobaterii efektivně dobít.


Pár rad při výběru

Nejdříve si ověřte, zda je konkrétní model autonabíječky kompatibilní s vaší autobaterií. U většiny moderních nabíječek však nebývají s kompatibilitou různých druhů autobaterií (olověné, gelové, AGM apod.) problémy.

Rozsah dobíjecího proudu a kapacita baterie

Správný poměr mezi kapacitou autobaterie a rozsahem dobíjecího proudu je stěžejní. Výše dobíjecího proudu ovlivňuje rychlost nabíjení.

Obecně pak platí, že max. dobíjecí proud by měl mít hodnotu 1 desetiny z celkové kapacity konkrétní autobaterie.

Kapacita autobaterie 72 Ah = max. dobíjecí proud autonabíječky 7,2 A

→ Pokud plánujete pořídit autonabíječku pro motocykly, pohlídejte si minimální dobíjecí proud – motobaterie by mohl vysoký dobíjecí proud trvale poškodit.

Napětí autonabíječky

Typ vozidla Napětí autonabíječky
Motocykl 6 V
Osobní automobil 12 V
Nákladní automobil 24 V

*Údaje jsou pouze orientační.

Užitečné funkce nabíječek autobaterií

 • Bezpečnostní pojistka – ochrání baterii před zkratem, např. při záměně pólů.
 • Udržovací režim – udržuje baterii dlouhodobě v optimálním napětí.
 • Režim obnovy – prodlouží životnost starších baterií.
 • Záznam posledního nabíjení – pamatuje si poslední nastavení autonabíječky.
 • Světelné diody – informují o stavu nabíjení autobaterie.
 • Pulzní nabíjení – prodlužuje životnost olověných akumulátorů a zkracuje proces nabíjení.
 • Test autobaterie – rychle zjistí, v jakém stavu je dobíjená autobaterie.

Solární autonabíječka

Solární autonabíječka může být vybavena solárními panely, které berou energii ze slunečního svitu. Tyto autonabíječky jsou ideální jako udržovací nabíječky autobaterií.

Autonabíječka se startem

Autonabíječky s pomocným startem pomohou nastartovat auto v případě, že akumulátor je příliš slabý. Nemusíte čekat, až se autobaterie dobije, a dobít ji až během jízdy.

Info:

Na cestách vás může zachránit (v případě vybití autobaterie nebo jiné poruchy, která znemožní nastartování) i tažné lano.


Nejčastěji kladené otázky při výběru autonabíječky

1️⃣ Jak správně zapojit nabíječku autobaterií?

Správné zapojení autonabíječky k baterii je velmi důležité. Tento úkol tedy provádějte pokud možno v klidu a za plného soustředění, aby nedošlo k poškození autobaterie. Nejdříve autobaterii odpojte. Poté připojte kladný pól, který je označen červeným kabelem, a následovně záporný pól, který indikuje černý kabel autonabíječky. Zapněte, případně nastavte nabíječku na vhodný program. Nezapomeňte, že při odpojení autonabíječky je postup opačný.

2️⃣ Jaký je rozdíl mezi autonabíječkou a startovacím boxem?

Zatímco autonabíječky slouží k dobíjení akumulátoru, startovací boxy mohou zároveň pomoci s nastartováním automobilu – podobně jako v případě, kdy startujete auto za pomoci druhého vozidla a startovacích kabelů. Mohou sloužit také jako záložní zdroj energie na cestách.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
PowerPlus POWX4207 - Automatická nabíječka baterií 160W / 10A / 200Ah Aroso Nabíječka autobaterií 8A 6V/12V - rychlonabíjení / měřič stavu nabití
PowerPlus POWX4207 - Automatická nabíječka baterií 160W / 10A / 200Ah

Automatická nabíječka baterií 160W / 10A / 200Ah. Powerplus POWX4207 je inteligentní nabíječka baterií pro baterie do automobilů, motocyklů, lodí, sekaček na trávu a mobilních domů. Tato udržovací nabíječka je vhodná pro 12V gelové, AGM a olověné baterie s kapacitou mezi 3 a 200 Ah. Jeho…

můžete mít 23.4. - 24.4.

Aroso Nabíječka autobaterií 8A 6V/12V - rychlonabíjení / měřič stavu nabití Aroso Nabíječka autobaterií 8A 6V/12V - rychlonabíjení / měřič stavu nabití
Aroso Nabíječka autobaterií 8A 6V/12V - rychlonabíjení / měřič stavu nabití

základní typ autonabíječky pro kyselino-olověné autobaterie, vestavěný LED diodový měřič stavu nabití autobaterie

můžete mít 26.4.

Powermat Automatická nabíječka baterií 12V PM-PM-6T Xtrobb Nabíječka autobaterií 14A 12/24V Malatec 11257
Powermat Automatická nabíječka baterií 12V PM-PM-6T

Automatická nabíječka baterií 12V POWERMAT Automatická mikroprocesorová nabíječka baterií, určená k nabíjení baterií osobních automobilů, motocyklů i dalších vozidel.

můžete mít 23.4.

Banner Power Station PB12 (pomocný startovací zdroj) Xtrobb Nabíječka autobaterií 14A 12/24V Malatec 11257
Banner Power Station PB12 (pomocný startovací zdroj)

AKCE! Pomocný startovací zdroj se zvýšeným výkonem s vysoce výkonnou baterií AGM pro všechna běžná vozidla. Výstup 12 V DC nabízí napětí SS proudu pro nabíjení akumulátorů externích zařízení. Výstup USB umožnuje nabíjení chytrých telefonů, tabletů a …

můžete mít 23.4. - 24.4.

Xtrobb Nabíječka autobaterií 14A 12/24V Malatec 11257 Xtrobb Nabíječka autobaterií 14A 12/24V Malatec 11257
Xtrobb Nabíječka autobaterií 14A 12/24V Malatec 11257

AUTOMATICKÁ NABÍJEČKA BATERIÍ 12 A 24V VYSOCE KOMPATIBILNÍ – usměrňovač je řízen mikroprocesorem, který automaticky přizpůsobuje nabíjecí proud napětí. Má funkci automatické detekce napětí baterie (12 V nebo 24 V) . Funguje perfektně s lithiovými, vápníkovými, AGM a mokrými bateriemi,

můžete mít 2.5.

Novinka
Qoltec Nabíječka baterií s funkcí opravy | inteligentní mikroprocesorová nabíječka| 12V | 6A | LED | 4 režimy Farrot Vysokokapacitní 16800mAh 12V Jump Starter Přenosné startovací zařízení Power Bank Nabíječka do auta pro zesilovač autobaterie
Qoltec Nabíječka baterií s funkcí opravy | inteligentní mikroprocesorová nabíječka| 12V | 6A | LED | 4 režimy

Inteligentní mikroprocesorem řízená nabíječka pro nabíjení 12V baterií s LED displejem je geniální mikroprocesor v oblasti řízení spotřeby energie. Ideální pro baterie AGM, GEL, SLA, WET v různých typech vozidel, např. osobních automobilech, motocyklech, nákladních automobilech, karavanech, lodích.

můžete mít 25.4. - 26.4.

Výprodej
Farrot Vysokokapacitní 16800mAh 12V Jump Starter Přenosné startovací zařízení Power Bank Nabíječka do auta pro zesilovač autobaterie Farrot Vysokokapacitní 16800mAh 12V Jump Starter Přenosné startovací zařízení Power Bank Nabíječka do auta pro zesilovač autobaterie
Farrot Vysokokapacitní 16800mAh 12V Jump Starter Přenosné startovací zařízení Power Bank Nabíječka do auta pro zesilovač autobaterie

nastartujeme motorky, skútry, čtyřkolky, lodě, auta, když máme slabou nebo úplně vybitou baterii. Tento malý a velmi funkční bateriový autostartér lze navíc využít i jako powerbanku, díky které budeme nabíjet baterie ve smartphonu, notebooku, fotoaparátu, tabletu nebo jiném elektronickém zařízení.

můžete mít 24.4.

Powermat Automatická nabíječka baterií 12/24V PM-PM-8T TopKing Nabíječka autobaterií autonabíječka LCD 12V 6A inteligentní automatická
Powermat Automatická nabíječka baterií 12/24V PM-PM-8T

Automatická nabíječka baterií 12/24V POWERMAT Automatická mikroprocesorová nabíječka baterií, určená k nabíjení baterií osobních automobilů, motocyklů i dalších vozidel.

můžete mít 23.4.

Xtrobb Nabíječka autobaterií 6/12V - 6 A Malatec 11050 TopKing Nabíječka autobaterií autonabíječka LCD 12V 6A inteligentní automatická
Xtrobb Nabíječka autobaterií 6/12V - 6 A Malatec 11050

NABÍJEČKA NA AKUMULÁTOR 12V 6A NABÍJEČKA BATERIÍ – jedná se o inteligentní nabíječku pro nejoblíbenější 6V a 12V baterie používané v automobilovém průmyslu a průmyslu. Podporuje většinu baterií dostupných na trhu. Slouží pro nabíjení automobilových, motocyklových a olověných akumulátorů 20–65Ah . M

můžete mít 2.5.

Nabíječky autobaterií

Nabíječky autobaterií se vyplatí pořídit ještě před zimou. Nabíjet můžete automobily, motocykly i dodávky – stačí vybrat správné napětí autonabíječky.

Autonabíječky CTEK

Autonabíječky švédského výrobce CTEK jsou kompaktních tvarů, přesto velmi efektivní a výkonné. Mají speciální mód inteligentního nabíjení v 8 krocích i mód obnovy.

Autonabíječky Bosch

Nabíječky autobaterií Bosh disponují bezpečnostní ochranou proti zkratu a mají praktické příslušenství, které usnadní nabíjení autobaterie (např. závěsný háček na autobaterii nebo praktické pouzdro.)

Jak nabít autobaterii?

Postupujte v následujících krocích:

 • Nejdříve spojte kladný pól autobaterie s kladnou svorkou autonabíječky (+ na +).
 • Propojte záporný pól autobaterie se zápornou svorkou nabíječky autobaterií (- na -).
 • Zkontrolujte správnost připojení.
 • Zapněte autonabíječku a zvolte požadovaný program.
 • Po úplném nabití autobaterie vypněte autonabíječku.
 • Po nabití byste měli odpojit nejdříve mínusové póly, poté plusové póly.

Jak dlouho nabíjet autobaterii?

Vybitá baterie osobního auta se bude nabíjet do plného nabití přibližně 10 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Nabíječky autobaterií.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Nabíječky autobaterií výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Nabíječky autobaterií akce.