10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 19982692

GOOWEI ENERGY DEEP CYCLE (GEL) baterie GOOWEI ENERGY OTD100, 100Ah, 12V

GOOWEI ENERGY DEEP CYCLE (GEL) baterie GOOWEI ENERGY OTD100, 100Ah, 12V

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
GOOWEI ENERGY DEEP CYCLE (GEL) baterie, 100 Ah, 12 V Nová generace HIGH TECH trakčních gelových akumulátorů GOOWEI ENERGY řady OTD-DEEP CYCLE. Akumulátor disponuje dlouhou cyklickou životností (extra silné mřížky článků), maximální spolehlivostí a bezpečností v provozu. Celý popis
6 271 Kč
Zboží od: 4DAVE
6 271 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
Poslední 3 kusy
S novou kartou za

25.7.2024 na výdejním místě
25.7.2024 - 29.7.2024 na vaší adrese

Popis

GOOWEI ENERGY DEEP CYCLE (GEL) baterie, 100 Ah, 12 V

Nová generace HIGH TECH trakčních gelových akumulátorů GOOWEI ENERGY řady OTD-DEEP CYCLE. Akumulátor disponuje dlouhou cyklickou životností (extra silné mřížky článků), maximální spolehlivostí a bezpečností v provozu. Jedná se o uzavřené olověné akumulátory v provedení VRLA. Technologie hybridní GEL = elektrolyt je ztužen v hybridním gelu (kombinace s AGM), a tím je pevně vázán v útrobách článků, čímž je vyloučen jeho únik.

Akumulátor je vybaven displejem, který se na 30 s aktivuje stisknutím tlačítka a zobrazí Vám aktuální napětí baterie a orientační informaci o zbytkové kapacitě. Systém dále disponuje funkcemi, které upozorňují na hluboké vybití akumulátoru a na nutnost jeho dobití. Upozorněni budete rovněž na abnormálně vysokou teplotu akumulátoru nebo na vysoké nabíjecí napětí. Respektováním kontrolních funkcí systému můžete výrazně přispět k dosažení optimální životnosti akumulátoru.
Pro co nejjednodušší způsob využití energie jsou přímo ve víku akumulátoru zabudovány čtyři výstupní porty: 1× USB (2A) a 3× univerzální porty S1 (1A), S2 (1A), S3 (5A). Tyto výstupní porty jsou při nebezpečí hlubokého vybití baterie odpojeny vestavěným regulátorem, takže se nemusíte bát hlubokého vybití vašeho akumulátoru.

Systém je rovněž vybaven vstupním portem pro jednoduché připojení solárního panelu (max. napětí 18 V a max. dobíjecí proud 10 A) nebo nabíječky. Pokud jsou tyto hodnoty respektovány, dobíjení probíhá správně i bez regulačního prvku. Baterie si napětí reguluje sama, což jsme si ověřili při testování. Po plném nabití akumulátoru regulátor omezí nabíjecí proud, aby nemohlo dojít k poškození přílišným nabitím. Lze tak snadno zajistit trvalé dobíjení akumulátoru a současně z něj odebírat energii pro Vaše spotřebiče. Součástí akumulátoru jsou redukční kabely jak pro vstupní port, tak i pro porty výstupní, které Vám zajistí velmi snadné připojení potřebných zařízení.

Každý akumulátor GOOWEI ENERGY řady OTD-DEEP CYCLE obsahuje ampule s naředěným elektrolytem o hustotě 1,05 – 1,10 g/ml, které jsou uloženy ve víku akumulátoru a slouží k prodloužení životnosti akumulátoru. Při náročném provozu (časté a hluboké vybíjení) dochází i u bezúdržbových akumulátorů postupně k úbytku elektrolytu (destilovaná voda se částečně odpařuje a síra se pozvolna usazuje v mřížkových deskách článků = sulfatace). Výrobce tímto inovativním způsobem navyšuje užitnou hodnotu akumulátoru. Doporučuje se zhruba po 100 cyklech nebo po 18 měsících provozu doplnit tento naředěný elektrolyt do všech článků akumulátoru, čímž se reálně prodlouží jeho životnost zhruba o 15 až 30 %. Doplnění zředěného elektrolytu není nutností, je jen přidanou hodnotou sloužící k prodloužení životnosti akumulátoru. Tento jednorázový krok nijak neovlivňuje bezúdržbovost akumulátoru. Při doplňování zředěného elektrolytu je nutné dodržovat bezpečnostní pokyny, viz návod k použití.

Ideální všude tam, kde není k dispozici stálý zdroj energie, např. na chatách a chalupách, v karavanech či obytných vozech, na lodích i na houseboatu nebo třeba na dlouhé kempování.

Vlastnosti:

 • Hybridní GEL = Elektrolyt je vázán v hybridním gelu (kombinace s AGM).
 • Vyšší maximální vybíjecí proudy.
 • Absolutně bezúdržbové (z hlediska doplňování destilované vody).
 • Mnohem delší cyklická životnost než u konvenční zaplavené baterie.
 • Při cyklickém provozu nabíjecí napětí 14,5 – 14,9 V při teplotě 25 °C.
 • Při provozu záložního zdroje nabíjecí napětí 13,6 – 13,8 V při teplotě 25 °C.
 • Odolnost proti hlubokému vybíjení (max. 80% D.O.D.).
 • Otřesuvzdorné (Vibration-Proof) provedení.
 • Nerozlitelný blok (Leak-Proof) – Akumulátor může trvale pracovat pod úhlem náklonu až 90°. Doporučená pracovní poloha je však klasicky s kontakty nahoru, v poloze na boku hrozí zvýšené nebezpečí poškození displeje a kontaktů.
 • Nejedná se o nebezpečný produkt kategorie FAA a IATA.

Cyklická životnost je až 800 cyklů / 50 % D.O.D. při 20–25 °C
Optimální životnost v režimu „STAND BY“ je 10 let (i více) při 20–25 °C
Pro dosažení optimální životnosti akumulátoru v cyklickém provozu je třeba respektovat maximální povolenou hloubku vybíjení 80 % D.O.D. specifikovanou normou ČSN EN61044.

Akumulátory GOOWEI ENERGY řady OTD-DEEP CYCLE jsou určeny především pro následující aplikace:

 • OBYTNÉ VOZY (karavany, přívěsy, externí zdroje napájení)
 • LODĚ, ČLUNY, PLACHETNICE (pro elektromotor i pro napájení spotřebičů na palubě)
 • SOLÁRNÍ ZAŘÍZENÍ (cyklické nabíjení a vybíjení – kumulace sluneční energie)
 • MOBILNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ DOPRAVY, SEMAFORY, VÝSTRAŽNÉ ZNAČENÍ
 • Napájení ELEKTROMOTORŮ (golfové vozíky, rybářské čluny atd.)
 • Napájení elektromotorů pro elektrokola, elektroskútry atd.
 • Hračky, dětské skútry – jezdítka, dětské minimotorky
 • Lze použít rovněž pro invalidní vozíky nebo vysokozátěžové či průmyslové aplikace, avšak životnost akumulátoru je kratší než u akumulátoru k těmto účelům navrženým výrobcem.

U aplikací, kde jsou akumulátory zapojeny do sériového zapojení, doporučujeme zařadit ochranný prvek – BALANCÉR, který zajistí rovnováhu napětí mezi jednotlivými akumulátory. Zařazením tohoto prvku předcházíte poškození akumulátoru a zároveň prodlužujete jejich životnost!

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Kapacita: 100 Ah
Napětí: 12 V
Technologie baterie: VRLA / GEL
Typ kontaktu: M8 (T3)
Stav: nabitý/á
Rozměry: 333 × 216 × 173 mm (výška s konektory 222 mm)
Hmotnost: 31 kg