10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Recenze nůžek na trávu a keře Bosch AdvancedShear 18: nástroj s nečekaně vysokým výkonem i výdrží

Jakkoliv jsou nůžky na trávu a keře Bosch AdvancedShear 18 určené zejména k zastřihávání menších okrasných keřů nebo trávníků, svým výkonem vás příjemně potěší. Když na to přijde, poradí si i se silnějšími větvemi, na jedno nabití zvládnou až 85 minut práce, a navíc se s nimi příjemně manipuluje.


Jednoduché sestavení i ovládání

První věc, která udělá radost zejména technologicky méně zdatným jedincům – sestavení a zprovoznění nůžek je až neuvěřitelně jednoduché. Do stroje jen zaklapnete 20cm čepel na stříhání keřů nebo 10cm čepel na trávu, nasunete akumulátor a můžete se pustit do práce

Recenze nůžek na trávu a keře Bosch AdvancedShear 18: nástroj s nečekaně vysokým výkonem i výdrží
Jak vyčistit chodník a další betonové povrchy krok za krokem

Nůžky včetně akumulátoru váží 1,45 kg, takže se s nimi pohodlně manipuluje i v krkolomných pozicích, do kterých se kvůli preciznímu zastřihování keřů občas dostanete. Snad jen v případě, kdy delší dobu stříháte trávu v horizontální pozici, vás kvůli vibracím a nutnosti držet tlačítko můžou bolet ruce. Nůžky však nejsou určené k velkoplošnému stříhání trávy, ale pouze k zarovnávání okrajů nebo vystříhávání detailů.


Nečekaně solidní výkon

Bosch AdvancedShear 18 svou velikostí, hmotností i papírovým výkonem patří do kategorie „hobby“ nářadí, které je určené na menší okrasné keře nebo trávníky. Proto nás příjemně překvapilo, jak výkonné ve skutečnosti je.

Akumulátorové nůžky si poradí i s nepříjemnými keři se silnějšími větvemi, nedělá jim například problém přeseknout větve o průměru 5 mm. Když je třeba, ostříháte s nimi i vysoký živý plot, byť samozřejmě počítejte s tím, že kvůli krátké 20cm čepeli budete postupovat pomaleji než s klasickými velkými plotovkami s dlouhou čepelí.

Recenze nůžek na trávu a keře Bosch AdvancedShear 18: nástroj s nečekaně vysokým výkonem i výdrží

Příjemně potěší, že nůžky se ani při sekání silnějších větví nezablokují. Díky antiblokovacímu systému čepele pomalu pokračují v práci, až větev postupně přeseknou, aniž by zatěžovaly motor. Chráněné jsou také hroty čepele, takže nevadí, když při zastřihování okraje trávníku zavadíte o zeď, kmen stromu nebo patník.

Dlouhá výdrž i životnost

Počítejte nicméně s tím, že sekáním silnějších větví se čepel rychleji ztupí. Můžete ji ale kdykoliv znovu naostřit, případně časem kompletně vyměnit. Pokud by se vám zdálo, že čepel dostatečně nestříhá, ale spíše vytrhává (platí zejména pro čepel na trávu), potřete ji univerzálním mazivem.

Nůžky na trávu a keře Bosch AdvancedShear 18 vám udělají radost také svou výdrží, za dobrých podmínek s nimi můžete stříhat až 85 minut na jeden zátah. Plné dobití akumulátoru trvá dvě hodiny. 18V akumulátor je navíc kompatibilní v rámci systému 18V Power For All, takže jej využijete i v přístrojích dalších značek (například Gardena).

Verdikt: skvělý pomocník na okrasné zahrady

Akumulátorovým nůžkám Bosch AdvancedShear 18 není moc co vytknout. Jsou lehké, kompaktní a doslova stvořené pro přesné tvarování okrasných keřů nebo zastřihávání okrajů trávníků. Na svou velikost mají velmi slušný výkon a poradí si i se silnějšími větvemi.

Pouze v případě, kdy s nimi delší dobu stříháte v jedné poloze, vás z nich mohou bolet ruce. K něčemu podobnému ale dojde spíše výjimečně.Další zajímavé články

Jak připravit zahradu na léto aneb čistíme chodník, zahradní nábytek i fasádu

S příchodem letních měsíců přichází i čas grilování, zahradních párty... celý článek

Jak vybrat křovinořez

Profesionálové i kutilové mají jasno. Potřebují plně vybavenou dílnu. Ostatní by měli mít doma alespoň pár... celý článek

Organizace a úklid dílny je hračka

Když hledáte 10 minut kleště a mezitím ztratíte všechny hřebíky, moc si nezakutíte. Přečtěte si, jak uděláte v dílně inventuru... celý článek