Recenze sluchátek Bose QuietComfort 45: odhlučnění okolí na prvním místě

Když si v rušné kanceláři nasadíte sluchátka Bose QuietComfort 45 a zapnete režim aktivního rušení okolního hluku, téměř nic neuslyšíte. Bezdrátová sluchátka z dílny amerického výrobce excelují v technologii Acoustic Noise Cancelling, tedy odhlučnění ruchu z okolí. Kromě toho potěší pevnou konstrukcí a solidní výdrží baterie, náročné zákazníky možná zklamou omezenými možnostmi nastavení výšek a basů.


Vynikající odhlučnění okolního hluku

Sluchátka Bose jsou pro svou schopnost odhlučňovat okolní zvuky celosvětově proslulá, model QuietComfort 45 ale posouvá laťku ještě výše. Jakmile si v aplikaci Bose Music nebo přímo na sluchátkách nastavíte režim „Potichu“, svět okolo vás najednou ztichne, a vy si budete přidat jako v němém filmu. Zejména lidé pracující v rušných kancelářích nebo v open space budou příjemně překvapení.

Recenze sluchátek Bose QuietComfort 45

Pokud by vám tichý režim nevyhovoval a chtěli byste si promluvit s kolegou nebo jen vnímat svět okolo sebe, můžete režim kdykoliv přepnout na „Povědomí“ (v angličtině „Aware“), a uslyšíte toho mnohem více.


Kvalitní konstrukce a pohodlné nošení

Recenze sluchátek Bose QuietComfort 45

Vzhledově jsou sluchátka Bose QuietComfort 45 velmi podobná svým předchůdcům QC 35, jen působí o něco čistěji. Náušníky můžete otočit pro jednodušší skladování, čelenka je polstrovaná a příjemně měkká, aby vás ani po několika hodinách netlačila.

Na náušnících najdete několik ovládacích tlačítek pro zapínání režimu Bluetooth, ovládání hlasitosti, přepínání režimů, nastavení mikrofonu nebo přijímání telefonních hovorů. Chvilku trvá, než si člověk zvykne, ale po pár dnech už půjdete na jistotu.


Audiofilové mohou být zklamaní

Zřejmě největší slabinou sluchátek je absence nastavení ekvalizéru i zvukových režimů. Nároční zákazníci si tak nemohou dle libosti nastavit výšky nebo hloubky basů, ale musí se spokojit s tím, co jim sluchátka nabídnou automaticky.

Bose QC45 mají funkci Active EQ, která automaticky upravuje výšky a basy podle potřeby a aktuální hlasitosti. Sluchátka umí zahrát výrazné výšky, robustní středy i hluboké basy, když to skladba vyžaduje, a většina zákazníků bude s kvalitou zvuku spokojená. Pokud si ale s nastavením rádi hrajete, budete trochu zklamaní.

Výrobce nicméně v tiskových zprávách naznačuje, že do budoucna softwarový ekvalizér do sluchátek přidá. Doporučuje proto, abyste si pravidelně aktualizovali aplikaci Bose Music.

Vzhledem k ceně sluchátek (8 990 Kč) možná překvapí i chybějící kodek aptX s vysokým datovým tokem. Bose QC 45 pracují jen s nižší třídou kodeků SBC a AAC. Většina posluchačů to nepozná, jestliže jste ale hudební fajnšmekr a posloucháte hudbu s vysokou datovou kvalitou, může vás to zamrzet.

Recenze sluchátek Bose QuietComfort 45

Sluchátka jsou vybavená také sadou šesti mikrofonů, zvuk zní čistě a solidně. Studiovým externím mikrofonům se samozřejmě nevyrovná, ale pro vyřizování hovorů a běžnou komunikaci postačí.

Baterie s výdrží 24 hodin a široké možnosti připojení

Výrobce v propagačních materiálech avizuje, že sluchátka na jedno nabití vydrží 24 hodin – a je to skutečně pravda. Na jedno nabití bez problémů zvládnete až tři pracovní směny, nabíjet pak můžete pomocí kabelu s konektorem USB-C. Navíc během 15 minut dobijete sluchátka na další 3 hodiny poslechu, za což Bose zaslouží pochvalu.

Kromě bezdrátového připojení přes Bluetooth 5.1 s dosahem přibližně 9 metrů můžete sluchátka připojit i drátově.

Aplikace Bose Music vám pak nabízí další možnosti připojení. Sluchátka lze přidat do multiroomového řešení mezi ostatní produkty jako je Home Speaker 500/Portable nebo Soundbar 300/500/700, a to jako další zónu. Díky funkci Simplesync si také nastavíte odlišnou hlasitost TV, soundbaru a sluchátek – pokud se na televizi díváte například s méně doslýchavými lidmi, zesílíte jim soundbar, ale vy si ve sluchátka necháte ztlumená.

Verdikt: fajn evoluce, nikoliv však revoluce

Sluchátka Bose QuietComfort 45 jsou další vývojovou fází řady. Oproti modelům QuietComfort 35 a QuietComfort 35 II nabízí ještě lepší potlačení okolních zvuků, USB-C konektor nebo elegantnější design. Do kanceláří a rušných prostor jsou vynikající volbou, a pokud nejste audio fajnšmekři, potěší vás, že se výšky nebo basy nastavují automaticky podle skladby a hlasitosti.

Jestliže patříte mezi ty, kteří si se zvukem rádi hrají a ladí ho k naprosté dokonalosti, pak uděláte nejlépe, když si malinko připlatíte a pořídíte Bose Noise Cancelling Headphones 700.

Výhody Nevýhody
  • vynikající potlačování okolních ruchů
  • kvalitní konstrukce
  • pohodlné nošení
  • baterie s výdrží 24 hodin
  • slušný mikrofon
  • nemožnost nastavit výšky a basy
  • chybějící aptX kodek
  • vyšší cena