Rady a tipy elektronika

Jak vybrat kameru do auta

Autokamery se využívají pro natočení reálného průběhu dopravní situace. V případě nehody nebo jiné komplikace se záznam používá pro potřeby pojišťovny nebo policie. Na trhu naleznete velké množství typů kamer do auta, které se liší v mnoha parametrech. Jak se mezi nimi zorientovat a vybrat tu správnou?


Jak vybrat DVD rekordér

DVD rekordéry s pevným diskem nahradily dlouhá léta kralující VHS videorekordéry. Díky vysoké flexibilitě umožňuje okamžitý přístup k záznamu a vysokou obrazovou I zvukovou kvalitu, která se nemění.


Jak vybrat receiver

Kvalitní receiver se vyznačuje dobře navrženým zesilovačem s maximálně věrným výstupem. Pokud ale dáváte přednost poslechu hudby v režimu stereo, poohlédněte se spíš po samostatném přístroji – stereo zesilovači.


Jak vybrat mikrosystém

Mikrosystémy v dnešní době se již velmi rozšířily jejich výběr je tedy o to rozmanitější. Každý výrobce nabízí velký výběr mikrosystémů od základních modelů až po špičkově vybavené a zvukově perfektní modely. Pokud chcete poradit, jak si vybrat ten pravý mikrosystém, jsou pro vás určeny řádky níže.


Jak vybrat reprosoustavu

Před nákupem mrazničky je vždy nutné si určit priority co od mrazáku očekáváte. Základními kritérii pro výběr mrazničky jsou spotřeba energie, rozměry, objem, kvalita a v neposlední řadě cena.


Jak vybrat televizi

LCD televizory nahradily klasické CRT především díky své možnosti různě velikých úhlopříček. i nejlevnější LCD televize, oproti klasickým, mají ostrý obraz s jasnými barvami a čistým zvukem. Nové LCD televize se liší funkcemi a technologiemi, je pouze na vás, kterým dáte přednost.


Jak vybrat anténu

Abyste mohli přijímat kvalitní televizní, rádiový či wifi signál, neobejdete se bez antény. Jak ale vybrat tu pravou? V následujícím textu se dozvíte, jaké druhy antén existují, kdy vybrat venkovní anténu a kdy se vyplatí spíše pokojová anténa. Poradíme vám také, jak se zorientovat v parametrech jednotlivých modelů tak, abyste vybrali kvalitní anténu, která uspokojí veškeré vaše potřeby.


Jak vybrat autorádio

Autorádio je nejen zdrojem důležitých (např. dopravních) informací, ale především také tím správným společníkem, díky němuž si můžete zpříjemňovat cestu vaší oblíbenou hudbou v rádiu, či prostřednictvím přehrávače.


Plazma, LCD nebo LED?

Rozhlížíte se po nové televizi? Pak jste museli zaregistrovat, že na trhu existuje několik druhů obrazovek. Výrobci navíc pro tyto technologie někdy mívají svoje obchodní označení, což orientaci příliš neulehčuje. Jak se v tom vyznat a pro jakou se rozhodnout?


Jak vybrat multimediální centrum

Multimediální centrum je zařízení, na kterém si můžeme přehrát oblíbené filmy, fotky či hudbu. Zařízení umí také streamovat obsah z PC přes síťový kabel nebo Wi-Fi. Některé typy center jsou vybaveny i DVB-T tunerem pro příjem a nahrávání z TV.