Venkovní solární světla a lampy

Solární světla jsou nabíjena pomocí slunečních paprsků, není tedy nutný žádný elektrický přívod ani zásah do stavby. Energie z paprsků napájí svítidlo přes noc 6 – 8 hodin a síla světla se odvíjí od intenzity sluneční záře. Solární lampy využijete u příjezdových cest, pro nasvícení vstupu do domu nebo jako dekorativní osvětlení zahradního jezírka. Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru solárních světel.

Zobrazit více

Solární světla na zahradu

 • Venkovní solární světla potřebují jen sluneční paprsky.
 • Svícení je zdarma a bez nutnosti rozsvěcování a zhasínání.
 • Není nutné žádné elektrické vedení a zásahy do terénu či konstrukce.
 • Lze je umístit kdekoliv (dle modelu).
 • Jsou praktické i dekorativní (nasvícení jezírka, velkých kamenů, rostlin).
 • Odolávají povětrnostním vlivům a počasí.
 • Vhodné na zahradu, terasu, na příjezdovou cestu, u vstupu do domu, okolo bazénu.

Info:

Pokud se potřebujete na osvětlení spolehnout za každého počasí a v kterémkoliv ročním období, vyberte standardní venkovní svítidla.


Jak vybrat solární osvětlení na zahradu

 • Počet a výkon světel – souvisí s umístěním. Pro příjezdovou cestu více výkonných kusů.
 • Odolnost – udávaná krytím IP. Pro venkovní použití krytí IP55 a vyšší.
 • Počet LED diod – čím více diod, tím výkonnější osvětlení.
 • Materiál – vyšší odolnost mají kovová svítidla. Plastová jsou cenově dostupnější.

Jak vybrat barvu světla

Výkon světla Barva světla
2 700 – 3 500 K Teplá bílá, zbarvení do žluta, barva blízká běžné žárovce.
3 500 – 5 500 K Přirozená bílá, připomíná zářivku (denní světlo).
5 500 – 10 000 K Studená bílá, namodralý nádech, vhodná pro velkou venkovní plochu.

Čím vyšší je hodnota teploty LED žárovky, tím studenější je barva světla.

Solární světlo s pohybovým čidlem

Solární světla na čidlo se rozsvítí ve chvíli, kdy zaznamenají pohyb v okolí. Jsou vhodným řešením, pokud máte světla v blízkosti oken a nechcete být rušeni. Solární světla s čidlem jsou bezpečnostním prvkem a upozorní na osobu v zahradě.

Zapichovací solární osvětlení

Zapichovací solární osvětlení je umístěno na tyči různé délky, tyč je na konci ostrá a do špičky. Osvětlení se zapíchnutím umístí okolo příjezdové cesty, do okrasné zahrady nebo okolo jezírka. Zpravidla se používá ve více kusech.

Nástěnné solární osvětlení

Nástěnné solární osvětlení je speciální rameno, které má solární panel natočený proti sluníčku a LED světla orientovány na osvícení potřebné plochy. Je vhodné ke vstupu do domu, pod střechu pergoly nebo ke vstupu do garáže.

Solární lampa

Velké solární lampy se hodí do prostoru okolo bazénu nebo ke vstupu do domu. Krásně ozdobí terasu či pergolu.

Solární světlo s vypínačem

Některé modely solárních světel jsou doplněny vypínačem. Lampu je možné ponechat v automatickém režimu nebo ovládat ručně.

TIP!

Pohodlné posezení na zahradě nabízí pergoly.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 38 cm Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 112 cm
Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 38 cm

Kynast Led solární světlo se skleněnou koulí s popraskaným designem a v nerezovém provedení jsou ideální osvětlení pro Váš dvůr, zahradu, balkon nebo přístupovou cestu.

můžete mít 20.6.

Kynast Zahradní LED solární světlo kulaté Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 112 cm
Kynast Zahradní LED solární světlo kulaté

Venkovní zapichovací svítidlo do země od firmy Kynast.

můžete mít 20.6.

Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 112 cm Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 112 cm
Kynast Zahradní LED solární svítidlo pochodeň 112 cm

Kynast Led solární světlo v nerezovém provedení jsou ideální osvětlení pro Váš dvůr, zahradu, balkon nebo přístupovou cestu.

můžete mít 20.6.

Výprodej
Cool Mango VODĚODOLNÁ LED SVĚTLA (4 ks) LUMILED Solární zahradní svítidlo LED světelný řetěz 10,60m GIRLANDA GLADI 2 s 30x LED dekorativní koule 3000K Teplá bílá
Cool Mango VODĚODOLNÁ LED SVĚTLA (4 ks)

Vodotěsná vícebarevná LED světla do vody. Poslouží Vám při různých příležitostech (fungují na baterie AAA, které nejsou součástí balení).

můžete mít 25.6. - 27.6.

LUMILED Solární zahradní svítidlo LED světelný řetěz 10,60m GIRLANDA GLADI 2 s 30x LED dekorativní koule 3000K Teplá bílá LUMILED Solární zahradní svítidlo LED světelný řetěz 10,60m GIRLANDA GLADI 2 s 30x LED dekorativní koule 3000K Teplá bílá
LUMILED Solární zahradní svítidlo LED světelný řetěz 10,60m GIRLANDA GLADI 2 s 30x LED dekorativní koule 3000K Teplá bílá

✔️ Solární dekorativní osvětlení GLADI 2 v podobě 10,6m dlouhého zahradního světelného řetězu osazeného 30× LED dekorativní koule s teplou barvou 3000K od známé a renomované značky LUMILED. Vysoce kvalitní originální světelný zdroj, který bude perfektní ve vaší zahradě.

můžete mít 21.6. - 24.6.

LUMILED Solární zahradní lampa LED do země NARIS 40cm LUMILED Solární zahradní svítidlo LED světelný řetěz 5,8m GIRLANDA s 20x LED koule 3000K Teplá bílá
LUMILED Solární zahradní lampa LED do země NARIS 40cm

⭐ Solární zahradní lampa LED do země NARIS ve tvaru ČTVERCOVÉHO SLOUPU, vysoká 40cm od známé a renomované firmy LUMILED. ⭐ Originální světelný zdroj s neutralou bílou barvou (4000K) vybavený solárním panelem, soumrakovým senzorem a mechanickým spínačem.

můžete mít 21.6. - 24.6.

INNA Solární zahradní lampa LED dekorativní KROPÍCÍ KONEV 75cm zaražená do země LUMILED Solární zahradní svítidlo LED světelný řetěz 5,8m GIRLANDA s 20x LED koule 3000K Teplá bílá
INNA Solární zahradní lampa LED dekorativní KROPÍCÍ KONEV 75cm zaražená do země

⭐ Solární zahradní lampa LED ve tvaru KROPÍCÍ KONEV v měděné barvě od známé a renomované firmy POLIFACH. Originální světelný zdroj vybavený solárním panelem a soumrakovým senzorem, který je ideální jako dekorativní nebo akcentové osvětlení vaší zahrady.

můžete mít 21.6. - 24.6.

INNA Solární zahradní lampa LED dekorativní SOVA 43cm zaražená do země ProGarden Světelný řetěz Solární LED PARTY LIGHT Zahradní Lampy 10 žárovek 180 cm
INNA Solární zahradní lampa LED dekorativní SOVA 43cm zaražená do země

⭐ Solární zahradní lampa LED ve tvaru SOVA od známé a renomované firmy POLIFACH. Originální světelný zdroj vybavený solárním panelem a soumrakovým senzorem, který je ideální jako dekorativní nebo akcentové osvětlení vaší zahrady.

můžete mít 21.6. - 24.6.

ProGarden Světelný řetěz Solární LED PARTY LIGHT Zahradní Lampy 10 žárovek 180 cm ProGarden Světelný řetěz Solární LED PARTY LIGHT Zahradní Lampy 10 žárovek 180 cm
ProGarden Světelný řetěz Solární LED PARTY LIGHT Zahradní Lampy 10 žárovek 180 cm

Solární zahradní girlanda je skvělý způsob, jak vkusně a zároveň ekologické a energeticky úsporné osvětlení vaší zahrady, balkonu či terasy.

můžete mít 21.6.

Solární svítidla

Solární osvětlení čerpá energii přes den ze slunce a během noci svítíte zcela zdarma. Pro osvětlení příjezdové cesty je vhodné venkovní osvětlení s pohybovým senzorem, zapichovací solární osvětlení se hodí k dekorativnímu nasvícení jezírka nebo zahrady.

Solární osvětlení na chatu

Solární osvětlení je velmi vhodným řešením na chatu a chalupu, kde není ekonomické platit dodatečné náklady na svícení ve chvíli, kdy chatu neobýváte. Osvětlení působí i jako drobný bezpečností prvek. Vyberte Paulmann či Happy Green.

Solární světla do zámkové dlažby

Do zámkové dlažby můžete zapustit bodová svítidla. Přes den nejsou téměř patrná, rozsvítí se až večer. V zámkové dlažbě jsou pro tento účel připraveny speciální otvory, světla plně splývají s povrchem. Prohlédněte si Rabalux.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku produktů z této kategorie naleznete i na Allegro.cz - Venkovní solární světla a lampy