Pražská Štvanice ožívá: MALL.cz ji spolu s Prahou 7 zvelebil v rámci akce Ukliďme Česko

Praha, 5. dubna 2018

ostrov Štvanice ostrov Štvanice

Praha, 5. dubna 2018 - Pražská Štvanice je jedním z oblíbených míst pro odpočinek a častým cílem rodinných výletů. MALL.cz si tuto lokalitu ve své sousedské blízkosti zvolil jako cíl dobrovolnické akce a v rámci iniciativy Ukliďme Česko zde ve spolupráci s Prahou 7 vysadil novou zeleň. Zároveň tak podpořil svou novou jarní kampaň, která se zaměřuje na segment dílny a zahrady.

Největší pražský ostrov postupně prochází obměnou, která má za cíl z něj vytvořit další frekventované místo klidu a odpočinku nejen pro obyvatele Prahy. Celý koncept revitalizace části pražského ostrova vznikl ve spolupráci s iniciativou Street Gardening, díky které se v těsné blízkosti přívozu přes Vltavu podařilo vytvořit úsek plný zeleně, kde návštěvníci najdou nově zasazené stromy, keře, květiny, ale i drobné jedlé bobuloviny. Do akce se zapojili dobrovolníci z řad zaměstnanců MALL.cz, kteří si spolu s Prahou 7 pražský ostrov vybrali jako blízkou destinaci jejich samotného sídla. „Vnímáme to jako úžasnou možnost sousedské výpomoci, Praha 7 nám nejen jakožto sídlo naší firmy přirostla k srdci, tak bychom jí rádi něco vrátili. Snažíme se našim zaměstnancům přinášet zajímavé aktivity a jsme rádi, že jsme i tímto mohli podpořit naši jarní kampaň a spolu s tím pomoci dobré věci,“ říká Katarína Klíčová, PR manager MALL.cz.

Pražané, kteří si Štvanici vybírají jako cíl svých výletů, se mohou v budoucnu těšit na další revitalizaci a obměnu ostrova. Již v minulých letech zde byla vybudována tramvajová zastávka, takže Štvanice je dobře dostupná městskou hromadnou dopravou. „Ostrov Štvanice je stále vyhledávanější odpočinkovou zónu, i vzhledem k blízkosti zastávky přívozu přes Vltavu. Štvanice je největší ostrov v Praze, a my máme velkou radost, že se na něm podařilo udělat další kus práce,“ dodává Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM, zástupce starosty městské části Praha 7, která celou akci podpořila.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek a zároveň kultivovat veřejné zóny. Oficiální start celorepublikové akce je 7. dubna 2018, kdy se mohou všichni zájemci zapojit do úklidu veřejných prostranství i okolí obcí. „Jsme moc rádi, že přibývá stála více velikých firem, které chtějí našemu prostředí v ČR pomáhat. Líbí se mi, že MALL.cz akci pojal takto ze široka, zapojil další zajímavé subjekty a společně si vzali za úkol zvelebit pražský ostrov,” doplňuje Radek Janoušek z iniciativy Ukliďme Česko.

ostrov Štvanice akce Ukliďme Česko ostrov Štvanice