Novým generálním ředitelem Allegra se stává Roy Perticucci. Soustředit se bude na expanzi skupiny i probíhající integraci s českou Mall Group a WE|DO

Praha, 5. září 2022

Praha, 5. září 2022 − Funkce nového generálního ředitele a člena představenstva společnosti Allegro se od 1. září 2022 ujal Roy Perticucci. Jeho úkolem je především pokračovat v rozběhnuté transformaci společnosti do pozice evropského šampiona v oblasti elektronického obchodu a úspěšné dokončení probíhající integrace se společností Mall Group a kurýrní službou WE|DO, jejichž nákup Allegro formálně dokončilo letos na jaře. Předchozí generální ředitel Francois Nuyts bude svému nástupci v nadcházejících týdnech nadále k dispozici, a to především v záležitostech spojených s dalším posilováním mezinárodního postavení společnosti.

Perticucci svou kariéru odstartoval jako vývojář softwaru ve společnosti Accenture v Miláně, později působil také jako konzultant v Boston Consulting Group v Mnichově. Dnes má za sebou více než 20 let zkušeností s vedením maloobchodu i elektronického obchodu na mezinárodní úrovni, stejně tak jako se samotným budováním organizace. V letech 2013–2020 vedl oddělení European Operations/Customer Fulfillment ve společnosti Amazon a současně krátce zastával stejnou pozici také pro oblast Severní Ameriky. V minulosti působil ve vedoucích pozicích i v dalších velkých obchodních společnostech, včetně Ahold (Albert.nl), Dixon’s a Tesco, a to napříč celou Evropou.

„Allegro, které je již dnes nejsilnějším hráčem v oblasti elektronického obchodu v rámci celé východní Evropy, úspěšně pokračuje v posilování své pozice také ve střední Evropě i mimo ni. Cením si příležitosti uplatnit své pracovní zkušenosti v takto ambiciózní firmě a aktivně se podílet na jejích budoucích plánech. Budeme nadále rozvíjet současnou strategii Allegra a prioritou tak zůstává zajistit nakupujícím co nejširší výběr zboží, tu nejvýhodnější cenu a co nejvyšší pohodlí při nakupování,“ říká nový generální ředitel společnosti Allegro Roy Perticucci.

Francois Nuyts působil na pozici generálního ředitele od roku 2018 a byl to právě on, kdo společnost úspěšně dovedl až do pozice evropské jedničky v oblasti elektronického obchodu a vytvořil z ní tak přední globální tržiště. Nuyts stál zároveň v čele Allegra při vstupu na mezinárodní trhy, a to díky akvizici skupiny Mall Group. Tu mezinárodní skupina původem z Polska dokončila letos, a získala tím jak e-shopy Mall fungující v 6 zemích střední a východní Evropy, tak i kurýrní službu WE|DO. Cílem tohoto spojení je především podpora mezinárodní expanze celé skupiny a výjimečná příležitost pro obchodníky, kteří tak mohou prostřednictvím jediného zalistování prodávat své výrobky napříč několika evropskými zeměmi. Logistické firmě WE|DO se partnerstvím zároveň otevřel prostor pro další rozvoj a získala také přístup k finančním, servisním i logistickým zdrojům.


Pro více informací kontaktujte, prosím:

Pavla Hobíková, MALL Group

Tel.: 730 543 733

E-mail: pavla.hobikova@mallgroup.com

Michal Marek, FYI Prague

Tel.: 774 802 149

E-mail: michal.marek@fyi.cz


O Allegro Group / Poznámka pro editory:

Skupina Allegro je e-commerce platforma pro evropské spotřebitele, která ve velké škále dosahuje silného růstu tržeb, ziskovosti i cash-flow. Skupina se sídlem v Lucembursku je kótovaná na Varšavské burze cenných papírů (WSE) a provozuje přední online tržiště ve střední a východní Evropě. Její web Allegro.pl patří mezi deset největších webových stránek elektronického obchodování na světě a zároveň se dle měsíční návštěvnosti řadí mezi 100 nejnavštěvovanějších webových stránek na světě. Obchodníci využívající platformu prodávají v různých kategoriích, jako je elektronika, dům a zahrada, sport a volný čas, dětské zboží, automotive, móda a obuv, zdraví a krása, knihy, média, sběratelské předměty či umění. Platformy skupiny obchodníkům usnadňují prodej převážně nových produktů, zejména prostřednictvím modelu business-to-customer, a poskytují tak evropským spotřebitelům snadný přístup k milionům nabídek za ty nejvýhodnější ceny.